Konferencija

• Paskelbta: 2017-05-08

Gegužės 8 dieną Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje buvo vykdomas projektas ,,Švietimo politikos atotrūkis tarp Kūdikių bumo ir Z kartos. Kaip suartėti?", kurį finansavo Gintaro Steponavičiaus paramos fondas. Šio projekto tikslas buvo suburti Akmenės rajono moksleivius ir mokytojus, diskutuoti apie švietimo aktualijas, praplečiant moksleivių akiratį ir sužinant apie galimybes tobulėti, pažinti kartų skirtumus ir bendrumus. Į konferenciją susirinko mokiniai ir mokytojai iš Akmenės rajono mokyklų – Akmenės, Ventos, Kruopių ir „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos. Konferenciją pradėjo Ramučių gimnazijos Mokinių tarybos pirmininkas Gvidas Šulskis. Jis pasveikino visus susirinkusius, pristatė mokyklą, Mokinių tarybos inicijuotą apklausą apie mokytojų ir mokinių tarpusavio santykius. Konferencijos metu mokyklų atstovai turėjo galimybę pabendrauti vieni su kitais ir pasidalinti patirtimi. Buvo sudarytos šešios darbo grupės, kuriose mokiniai ir mokytojai diskutavo. Darbo grupių metu dalyviai turėjo išreikšti savo nuomonę, bandant išsiaiškinti ko reikia, kad mokiniai ir mokytojai suartėtų. Vėliau, išdiskutuoti klausimai buvo visiems pristatomi.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narė Gintarė Vikmonaitė, kuri skaitė pranešimą ,,Jaunimo politika ir Tu - ką gali nuveikti?". Ji taip pat parengė savitikros užduočių, kurias turėjome atlikti darbo grupėse. Pranešimu ji norėjo parodyti, ką veikia LiJOT ir ką gali nuveikti jaunas, aktyvus žmogus. Paskaitą ,,Įvairių kartų lyderystė-susikalbėjimas įmanomas?!" vedė Lidija Laurinčiukienė. Ji privertė visus ir nusijuokti, ir susimąstyti, giliau pažiūrėti į save ir kitus. Paskaitos tikslas buvo įrodyti, kad Kūdikių bumo ir Z kartos žmonės labai skirtingi, bet kartu gali nuveikti didelius darbus. L. Laurinčiukienė į savo paskaitą įtraukė ir žaismingų demonstracijų, ir palyginimų, ir faktų. Konferencijos pabaigoje buvome maloniai nustebinti skaitydami gražius atsiliepimus. Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, jog ši diena buvo labai prasminga ir produktyvi.

Mokinių tarybos narė Karolina Žilinskaitė