Euroscola

• Paskelbta: 2017-10-24
  • Kategorija: Aktualijos

Spalio 24 d. Ramučių gimnazijos komanda, kurią sudarė dešimt  3- 4 klasių mokinių, dalyvavo Euroscola konkurso finale Klaipėdoje. Kartu su mumis varžėsi  gimnazistai  iš  Mažeikių Merkelio Račkausko ir keturių  Šiaulių gimnazijų: „Romuvos“,  Juliaus Janonio, Lieporių, Simono Daukanto.

Kiekviena komanda  parengė vienos minutės trukmės  prisistatymą, kuriuos  vertino kitos komandos. Ramučių gimnazijos komandos prisistatymas buvo įvertintas geriausiai.

Antra konkurso užduotis- viktorina „Europos Sąjunga: istorija, institucijos, sprendimai“. Jos metu buvo vertinamos  žinios apie ES istoriją, institucijas ir jų vaidmenį, Europos Parlamentą, jo galias, organizacijos struktūrą, sprendimus, teisėkūrą ir joje dalyvaujančias institucijas, svarbiausius vėliausius įvykius ir naujienas.

Trečią užduotį „Europos Sąjunga: šalys, žmonės ir daugiau“ komandos atliko raštu. Jos metu reikėjo atsakyti į 50 klausimų apie ES valstybes, jų istoriją, kultūrą, geografiją, literatūrą ir t.t.

Teisingiausiai  į  klausimus atsakinėjo mūsų kaimynai iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos. Jie iškovojo teisę 2018 m. kovo  mėnesį vykti Strasbūrą.

Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, asmeninėmis dovanėlėmis. Nors kelionės į Strasbūrą nelaimėjome, tačiau labai daug sužinojome apie Europos Sąjungos  istoriją, institucijų veiklą. Įgijome daug patirties ir būtinai dalyvausime Euroscolos konkurse kitais metais.