"Tegyvuoja teatras"

• Paskelbta: 2018-03-25
  • Kategorija: Aktualijos

2006 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga inicijavo respublikinį mėgėjų teatro projektą „Tegyvuoja teatras“, skirtą tarptautinei Teatro dienai – kovo 27-ajai – paminėti. Projekto tikslas – plėtoti šalies teatrinę kultūrą, kasmet vis kitoje savivaldybėje teatralams drauge paminėti savo profesinę dieną, pagerbti ir pristatyti ryškiausius šalies mėgėjų teatro kūrėjus. Šventės vyko Rokiškyje, Šiauliuose, Telšiuose, Tauragėje, Klaipėdoje, Jonavoje, Zarasuose, Alytuje, Utenoje, Anykščiuose, Priekulėje.

Šiemet Lietuvos mėgėjų teatrų vadovus, režisierius, aktorius, teatro pedagogus pakvietė Molėtų rajonas. Šventė vyko Alantos technologijos ir verslo mokykloje. Šventė surengta tryliktąjį kartą. Į jį buvo pakviesti visi „Tegyvuoja teatras“ švenčių laureatai. Šiemet pagerbė dar 36 kūrėjus. Šventėje buvo nominuoti ryškiausi 2017 m. projektai, leidiniai, kūrėjai, IX Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis“ laureatai.

Visiems nominuotiems buvo teikiami Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos diplomai, laureatams – „Tegyvuoja teatras“ statulėlės. Iš devynių nominacijų - Ryškiausias leidinys apie mėgėjų teatrą, Ryškiausias edukacinis lėlių teatro projektas, Ryškiausias edukacinis vaikų ir jaunimo teatro projektas, Ryškiausias sezono debiutas, Ryškiausia spektaklio scenografija,  Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija, Ryškiausia užsienio dramaturgijos interpretacija, Ryškiausias sezono vaikų, jaunimo teatro režisierius, Už nuopelnus Lietuvos mėgėjų teatrui  - Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubo miuziklui „Ačiū tau, Marčiau, arba Z kartos padėka Martynui Mažvydui“, režisierė Violeta Serbintienė, atiteko Nominacija Ryškiausias  muzikinis, garsinis spektaklio sprendimas.