ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojų darbai – nuo biomedžiagų tyrimų iki grafeno baterijų kūrimo

• Paskelbta: 2018-04-16
  • Kategorija: Aktualijos

Balandžio 13 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai. Pirmoji vieta šiemet skirta penkių darbų autoriams. Pirmosios vietos laimėtojai tampa kandidatais atstovauti Lietuvai 2018 m. jubiliejiniame 30-jame ES jaunųjų mokslininkų konkurse, rugsėjo 14–19 dienomis vyksiančiame Dubline. Kas važiuos į Dubliną, paaiškės gegužės mėnesį, kai jaunieji mokslininkai atsiųs patobulintus darbus.

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos dvyliktokas Linas Šepkauskas pirmąja vieta apdovanotas už darbą „Nuotekų dumblo komposto įvertinimas naudojant biotestus“, darbo vadovė Vaidilutė Šepkauskienė. Nuo 2016 m. atliekamo tyrimo tikslas – įvertinti nuotekų dumblo ir nuotekų dumblo su drožlėmis toksiškumą naudojant rapsų (Brassica napus) ir kompostinių sliekų (Eisenia hortensis) biotestavimo metodus. „Lietuvoje, taip pat ir Akmenės rajone, nuolat didėja nuotekų dumblo kiekiai. Norint jį panaudoti žemės ūkyje, būtina ištirti dumblo sudėtį cheminiais metodais, įvertinti visų nuotekų dumble esančių medžiagų komplekso poveikį gyviesiems organizmams, naudojant biologinius toksiškumo nustatytumo testus“, – kodėl jo tema aktuali, aiškina L. Šepkauskas.

Nacionalinis ES jaunųjų mokslininkų konkursas kasmet suburia gabiausius mokslinius tyrimus dar mokykloje pradedančius mokinius. Tai išskirtinė galimybė pristatyti savo darbus ir susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais bei kuriamais išradimais, dalintis patirtimi ir gauti mokslininkų patarimų. Konkursu siekiama skatinti jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje. Geriausių darbų autoriai deleguojami atstovauti Lietuvai tarptautiniame konkurse (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS), kuriame dalyvauja 14–21 m. amžiaus jaunimas ne tik iš Europos šalių, bet ir iš JAV, Kanados, Kinijos, Korėjos, Turkijos ir kt. Mūsų šalies mokiniai šiame konkurse yra iškovoję 21 prizą.

Visa informacija apie konkursą http://www.njmk.smm.lt/lt/naujienos/71/