Apdovanoti STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ laimėtojai – jų laukia kelionė į Suomiją

• Paskelbta: 2018-06-15
  • Kategorija: Aktualijos

Birželio 12 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre apdovanoti STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ laureatai.

Septintus metus organizuojame konkurse dalyvių skaičius auga. Sveikindama laureatus Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė linkėjo laureatams tapti mokslo pasiekimų autoriais, nes atlikdami tyrimus jau pajuto, koks įdomus ir įvairus mokslo pasaulis.

Kuo daugiau domėtis ir tyrinėti apdovanojimo šventės dalyviams linkėjo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius: „Pagrindinis mūsų, kaip konkurso organizatorių, uždavinys – kad pradėdami tyrinėti nuo pat pirmų klasių plėtotumėte savo įgūdžius ir kad toliau galėtumėte dalyvauti ES jaunųjų mokslininkų ir kituose centro organizuojamuose gamtos mokslų konkursuose.

Konkurse šiemet dalyvavo beveik 300 mokinių. Pateikta apie 80 integruotų fizikos, chemijos, biologijos, inžinerijos eksperimentų, kurių metu mokiniai kėlė hipotezes, formulavo eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, o kaip jiems sekasi – fiksavo filmukuose.

Įvertinus tyrimo idėjos originalumą, darbo moksliškumą, kūrybiškumą, tyrimo loginę darną, atlikimo kruopštumą ir darbų saugos reikalavimų laikymąsi, filmuotos medžiagos aiškumą, informatyvumą ir kokybę, pirmoji vieta skirta dešimčiai skirtingos tematikos ir įvairaus amžiaus mokinių atliktiems eksperimentams.

Konkurso nugalėtojais tapo Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos, Vilkaviškio r. Pilviškių ,,Santakos“, Kauno Veršvų, Birštono, Naujosios Akmenės Ramučių, Šiaulių Didždvario, Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio, Alytaus Jotvingių ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijų komandoms. Pirmosios vietos laimėtojams atiteko puiki dovana – kelionė į Helsinkio mokslų centrą „Heureka“.

Šia dovana apdovanota Ramučių gimnazijos IA klasės mokinė Gabija Vėlavičiūtė ir jos mokytoja Vaidilutė Šepkauskienė. Gabija atliko darbą ,,Geriausio gamtinio indikatoriaus paieška“. Tautvydo Ribinsko atliktas darbas ,,Ar paprastosios nendrės kaupia sunkiuosius metalus?“ įvertintas antrąja vieta. Tautvydas darbą atliko taip rimtai, kruopščiai ir išbaigtai, kad komisija nepatikėjo, kad tai dešimtos klasės mokinio darbas. Anot komisijos pirmininkės, tai ir buvo pagrindiniai argumentai, kurie sutrukdė tapti pirmos vietos laimėtoju.

Konkursą „Mūsų eksperimentas“ organizavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso partneris – VU Gyvybės mokslų centras.

Konkursu siekia skatinti kūrybiškai mokytis STEAM mokslus, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą, skatinti mokinių tiriamąją veiklą ir kūrybišką problemų sprendimą bendradarbiaujant grupėse, skleisti gerąją STEAM mokslų ugdymo(si) patirtį šalies mokyklose.