Edukacinė programa „Muzikos paslaptys“

• Paskelbta: 2017-10-19

Saulėtą spalio 19-osios rytą Ramučių gimnazijos mokinių grupė su dvejomis žavingosiomis mokytojomis Violeta Serbintiene ir Alina Vaitkevičiene autobusu pajudėjo link naujų muzikinių atradimų bei skambių pažinimų kupiną Kauno miestą. Kelionė tikrai neprailgo, nes mokytojos mums surengė labai įtraukiančią intelektualią viktoriną apie Lietuviškosios muzikos istoriją bei istorines Lietuvos muzikos asmenybes. Klausimus gvildenome it riešutus ir žinoma už teisingus atsakymus laimėjome mokytojų įsteigtus prizus. Net nepajutome, kai reikėjo lipti iš autobuso ir žygiuoti į „Miko ir Kipro Pertrauskų Lietuvių muzikos istorijos muziejų“. Čia mus pasitiko linksma, energinga gidė. Ji mums papasakojo apie plačiąją Petrauskų giminę, parodė tuometinį  puošnų jų būstą, paaiškino kaip žymiausias visų laikų Lietuvos tenoras Kipras Petrauskas pasiruošdavo savo koncertams. Na, o prasidėjus edukacinei daliai visiems teko jėgas išmėginti grojant įvairiais instrumentais, tokiais, kaip tūba, fleita, smuikas, obojus, trimitas, valtorna ir daug kitų. Padėkoję už informatyviai praleistą laiką, Kauno takais pasigrožėdami Laisvės alėjos architektūra ir gamtos grožiu nupėdinome į Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą. Joje jau mūsų nekantriai laukė entuziastingai nusiteikęs gidas Gediminas.  Jis pristatė tuometinę Kauno prezidentūrą ir tenai gyvenusius bei šalį valdžiusius prezidentus. Prisimindami istorijos pamokas, pagilindami savo jau turimas žinias sužinojome dar daugiau naujų ir mums nežinotų faktų. O visas žinias įtvirtinome interaktyviais žaidimais. Kaune kelionę baigėme gėrėdamiesi įstabiu Laivės alėjos grožiu. Dėkojame mokytojams už galimybę keliauti ir muzikaliai pažinti Kauną. Ačiū tariame mokytojoms Alinai Vaitkevičienei ir Violetai Serbintienei, kurios mus lydėjo, pastūmėjo į priekį skambių įspūdžių ir potyrių link.