Matematikos ir informacinių technologijų savaitė

• Paskelbta: 2017-12-08

Gruodžio 4–8 dienomis gimnazijoje pirmų gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuojama matematikos ir informacinių technologijų savaitė. Jos metu mokiniai jėgas išbandė kryžiažodžių sprendimo, savaitės galvosūkių kalendoriaus užduočių atlikimo, sudoku varžytuvėse, mokyklinėje matematikos olimpiadoje, varžėsi interaktyvios dovanos mokyklos gimtadieniui konkurse. Mokinių pagamintos interaktyvios dovanos paroda visą savaitę buvo eksponuojama bibliotekoje. Ją rinko mokiniai atidavę balsus už labiausiai patikusią.  Daugiausiai balsų surinko 1c klasės mokinio Eimanto Maceikio dovana. Mokytoja R. Lukoševičienė šiais metais netradicines matematikos pamokas vedė pirmose ir antrose gimnazijos klasėse. 1a, 1b ir 1c klasei mokytoja pasakojo apie įvairius dauginimo būdus, o 2a, 2b ir 2c klasėje pateikė mokiniams klausimą: Ir tau to niekada nesakė matematikos mokytoja? Mokytoja V. Pocienė 1d klasei vedė netradicinę matematikos pamoką ,,Matematika kitaip“

Šios savaitės metu mokiniai atsakinėjo į anketos ,,Mokiniai apie matematiką ir jos mokymąsi“ klausimus, kurios rezultatai pristatyti kiekvienoje klasėje paskutinę savaitės pamoką.

Viena diena buvo skirta ir mokytojams. Mokytojai per pertraukas savo jėgas galėjo išbandyti  linksmuosiuose 3D žaidimuose.  Čia dar kartą gautas patvirtinimas, kad loginis mąstymas reikalingas ir žaidžiant žaidimus.

Loginį mąstymą mokiniai demonstravo spręsdami sudoku, spręsdami galvosūkių kalendoriaus užduotis. Nors savaitė skirta pirmų gimnazijos klasių mokiniams, tačiau į galvosūkių kalendoriaus užduočių sprendimą įsijungė 2c klasės mokinė Karolina Žilinskaitė. Ji taip pat organizatorių buvo apdovanota už aktyvų ir rezultatyvų užduočių sprendimą. Geriausi šios užduoties sprendėjai buvo 1a klasės mokiniai Gabija Vėlavičiūtė, Jomantas Valiulis ir 1d klasės mokinys Arminas Macas

Geriausiais IT kryžiažodžio sprendėjais tapo 1a klasės komanda, kurią sudarė Gabija Vėlavičiūtė, Ugnė Naglytė, Jomantas Valiulis ir Julius Kinderevičius, absoliučia sudoku konkurso nugalėtoja tapo 1a klasės mokinė Gabija Vėlavičiūtė. Apibendrinant savaitės veiklas už parodytas geriausias matematines žinias apdovanoti ir mokyklinės matematikos olimpiados prizininkai: 1a klasės mokiniai Julius Kinderevičius, Gabija Vėlavičiūtė, Jomantas Valiulis ir 1d klasės mokinys Arminas Macas. Savaitė baigėsi, bet šie mokiniai kantriai ruošis rajoninei matematikos olimpiadai.