Erasmus+ programos jaunimo mainai „Greener generation“

• Paskelbta: 2018-04-23

2018 m. balandžio 12-20 d. jaunimo asociacija „Milžinų lizdas“  Gruzdžiuose (Šiaulių r.) surengė tarptautinius Erasmus+ jaunimo mainus „Greener generation“. Juose dalyvavo virš 30 jaunuolių iš Nyderlandų, Ispanijos, Rumunijos ir Lietuvos.  Jaunimo mainų tikslas – skatinti tarpkultūrinę įvairovę, dalijimąsi kūrybinėmis idėjomis ir patirtimi. Taikant neformaliojo ugdymo metodiką dalyviai diskutavo tarpkultūrinio supratimo, aplinkos apsaugos, sveikos gyvensenos temomis. 9 dienas vyko praktinės ir pažintinės veiklos, žygiai ir ekskursijos po Gruzdžius, Šiaulius, Naująją Akmenę, Menčių karjerus. Bendradarbiaujant su Naujosios Akmenės bendruomene  dalyviai vyko susipažinti su 7 skirtingomis lietuvių šeimomis ir jų tradicijomis.  Numatytose mainų programos kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai kūrė išradingas dviračių instaliacijas, kurios atspindėjo svarbiausias jaunimo mainų kryptis ir idėjas apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, atliekų rūšiavimą, kultūrinį dialogą ir „Erasmus+“ programą. Instaliacijos eksponuojamos Naujosios Akmenės miesto centre šalia savivaldybės ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje. Siekiant įnešti sportinio entuziazmo į Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją pakviesti Lietuvos regbio federacijos treneriai Tomas Zibolis iš Šiaulių ir Sabelo Kolanisi iš Pietų Afrikos Respublikos. Jie pristatė regbio ypatumus, kūrė žaidybines situacijas, į komandinį žaidimą įtraukė gimnazijos mokinius bei jaunimo mainų dalyvius. Aktyvumas, socialinė įtrauktis, tarpkultūrinė įvairovė ir mokymasis veikiant drauge vienijo dalyvius bei suteikė puikią progą tobulėti!