Tyrėjų savaitė 2018

• Paskelbta: 2018-09-28

Gimnazijoje rugsėjo 24-28 d.vyko ,, Tyrėjų savaitė 2018‘‘. Jos metu organizuota edukacinės išvykos į Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą, UAB ,,Eternit Baltic“, atvira integruota chemijos-biologijos pamoka, tiriamųjų darbų pristatymai, eksperimentų mugė, protmūšis. Rugsėjo 28 d. mokiniai dalyvavo Tyrėjų nakties renginiuose Kaune.

Tiriamuosius darbus pristatė Gabija Vėlavičiūtė (II A kl.) - ,,Geriausio gamtinio indikatoriaus paieška“, Tautvydas Ribinskas (III B kl.) - ,, Ar paprastosios nendrės kaupia sunkiuosius metalus?, Rytis Grigas ir Deimantė Šukytė (IV B kl.) ,,Vaisvandenių įtaka sėklų dygimui“, Matas Naumovas (IV A kl.) ,,Nuorūkų įtaka augalų augimui“.

Per pertraukas Eksperimentų mugėje įdomiausius bandymus parodė  - Gabija Vėlavičiūtė, Jomantas Valiulis, Julius Kinderevičius, Ugnė Naglytė (IIA kl.), Tautvydas Ribinskas, Agnė Maričevaitė, Aistė Pranckutė (III B kl.). Į sudėtingą augalų ir mikroorganizmų pasaulį mokė pažvelgti - Viktorija Dovidauskytė, Aistė Dvariškytė, Karolina Žilinskaitė (III B kl.), Ugnė Vilkaitė, Karolina Kikutytė (III A kl.), Gvidas Šulskis (IV B kl.).

Protmūšyje susirungė I B, I C, II A, II C komandos ir Gvidas Šulskis su Tautvydu Ribinsku.  Renginį pravedė abiturientai Rytis Grigas ir Kamilė Ramanauskaitė. Nugalėtojais tapo komanda ,,Žalieji“ (Gvidas su Tautvydu), antri – II A klasė ,,A+”  ir treti – II C klasė ,,Izotopai“.

Į Tyrėjų nakties renginius Kaune vyko 25 mokiniai. Čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose Tyrėjų nakties metu mokslininkai kvietė dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus. Įdomu buvo dalyvauti paskaitoje KTU ,,Protas – draugas ar priešas? Kaip su juo susitarti“, lankytis organinių puslaidininkių sintezės ir instrumentinės analizės laboratorijoje ir atlikti praktinius darbus ASU ,, Dideli stebuklai mažame mėgintuvėlyje“.