Svečiuose mokslų daktarė Aistė Petrauskienė

• Paskelbta: 2018-02-05
  • Kategorija: Aktualijos

Vasario 5 dieną dalis gimnazijos abiturientų ir dešimtokų susitiko su jauna istorike, Lietuvos Laisvės kovų paveldo tyrėja ir propaguotoja, mokslų daktare Aiste Petrauskiene. Aistė buvusi mūsų gimnazistė - stropi, linksma, visada pilna idėjų bei pozityvo. Tokia išliko ir prabėgus jau 12 metų po gimnazijos baigimo. Aistė Petrauskienė mokėsi Vilniaus Universiteto Istorijos fakultete, gvildeno partizaninio karo įpaveldinimo temą (jos disertacijos tema: „Partizaninio karo vietos: įamžinimas ir įpaveldinimas nepriklausomoje Lietuvoje“), ji yra Lietuvos Laisvės Kovos Įamžintojų Sąjūdžio narė. Aistė ne tik kritiškai vertina Laisvės kovų įamžinimo procesus, bet ir turtina Laisvės kovų paveldą naujais atradimais (partizaninių vietų žvalgymai, tyrimai), aktyviai dalyvauja ugdant jaunimo pilietiškumą bei jo pažintinius (paveldo tyrimo) įgūdžius. Aistė, jos vyras Gediminas Petrauskas ir jos buvęs dėstytojas, Mokytojas iš didžiosios raidės, kaip pati Aistė apibudino, parengė ir išleido knygą „Partizanų bunkeris Daugėliškių miške“.

Aistės susitikimo tikslas buvo papasakoti jaunimui savo asmeninę sėkmės istoriją per tautos istoriją, o taip pat pristatyti knygą ir papasakoti apie jos „gimimą“. Klausytojai labai susidomėję klausėsi, kaip lektorė per tautos istoriją pažino pati save, apie atradimo džiaugsmus atliekant archeologinius kasinėjimus bunkerio vietoje, apie archyvuose rastus įdomius dokumentus, apie gyvus dar sutiktus partizaninio karo dalyvius, apie jautrumą, apie meilę Tėvynei bei Laisvę. Atsisveikindama su šiltais palinkėjimais Aistė visiems priminė – atiduok Tėvynei, ką privalai.

Susitikimą su jauna istorike Aiste suorganizavo jos buvusi auklėtoja Ramunė Lalienė bei jos buvusi istorijos mokytoja, kurios pavyzdžiu vedama ji tapo tuo, kuo yra - Alina Vaitkevičienė. Susitikime dalyvavo gimnazijos direktorė ir keletas mokytojų. Ačiū visiems.