Būrelio „Istorijos labirintais“ ekspedicija

• Paskelbta: 2018-11-15
  • Kategorija: Aktualijos

Archeologija-istorijos mokslo šaka, tirianti archeologinį paveldą. Su archeologinio paveldo tyrimu teko susipažinti ir būrelio „Istorijos labirintais“ nariams. Lapkričio 15 dienos popietę  drauge su istorijos mokytoja ir būrelio vadove A. Vaitkevičiene vykome į Klykolių gyvenvietę, kurioje buvo vykdomi archeologinių žvalgymų darbai. Susipažinome su Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologu Gediminu Petrausku, kurio  vadovaujama žvalgomoji ekspedicija tyrinėjo Akmenės rajono apylinkes. G. Petrauskas trumpai papasakojo apie archeologų darbus, pristatė radinius- XVII- XVIII amžiaus monetas, žiedus, sagas, puodų šukes, rastas Klykolių gyvenvietės teritorijoje. Po pristatymo ir labai skanių pietų bei Klykolių kaimo istorijos ir buities  muziejaus eksponatų apžiūros, išsiruošėme ieškoti tikrų archeologinių radinių. Supažindinti su darbo tvarka, aprūpinti metalo ieškikliais ir kastuvėliais, pilni entuziasmo patraukėme į  laukus. Pradžioje nesisekė rasti nieko vertingo- tik surūdijusios vinys ir senos traktorių detalių liekanos. Po kurio laiko patyrėme atradimo džiaugsmą. Radome XIX amžiaus sagą, antrojo pasaulinio karo vokiečių kareivio aprangos sagą, senovišką raktą. Viską vainikavo 2 c klasės mokinio Mažvydo  atrasta  1880 metų Carinės Rusijos penkių  kapeikų moneta. Šie archeologinių žvalgymų darbai paliko mums labai didelį įspūdį. Supratome, kad archeologų darbas yra labai sunkus, bet įdomus ir reikalingas. Tikimės, kad dar turėsime galimybę  dalyvauti panašiose ekspedicijose. Nuoširdžiai dėkojame archeologui Gediminui Petrauskui ir jo komandai už suteiktas žinias, prasmingai praleistą laiką, o Klykolių bendruomenės atstovams už labai skanią košę.

3 b klasės mokinė Skaistė Kairytė