Informatikos mokslo grožis konkurse ,,Bebras“

• Paskelbta: 2019-02-04
  • Kategorija: Aktualijos

Informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“ įsteigtas Lietuvoje 2004 metais. „Bebro“ konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, patraukti mokinių dėmesį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų priėmimo metodus. Žaismingos, suprantamai formuluojamos užduotys apima visas fundamentalias informatikos sritis, parodoma jų svarba ir dermė su kitais mokslais.

Gimnazijos mokiniai jau keleri metai šiame konkurse išbando savo gebėjimus. Konkurse gali dalyvauti visi norintys mokiniai ir skaičiuojami tik asmeniniai dalyvių rezultatai atskirose amžiaus grupėse ir pagal klases.  Visi konkurso dalyviai gauna „Bebro“ padėkas už dalyvavimą konkurse, tačiau į antrąjį etapą kviečiami tik geriausieji. Šiais mokslo metais į „Bebro“ konkurso II etapą,  vasario 2 dieną, buvo pakviesti keturi gimnazijos mokiniai. Jaunių grupėje (9–10 klasių mokiniai) Lukas Maraška, kolegų grupėje (11–12 klasių mokiniai): Erikas Alševskij, Edvinas Juozapaitis, Dovydas Jurgutis. Mokinius moko ir į konkursą lydėjo mokytoja Gitana Vėlavičienė. Konkurso II etapas vyko keliose aukštosiose mokyklose. Gimnazistai II etape jėgas išbandė Šiaulių universiteto erdvėse. Į Šiaulių universitetą buvo pakviesti Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Radviliškio, Tauragės, Telšių, Šiaulių, bei Pakruojo rajonų geriausiai pasirodę I-ojo etapo mokiniai.

Visus konkurso dalyvius pasveikino LR Seimo narys V. Simulik, Šiaulių miesto mero pavaduotojas J. Sartauskas, Šiaulių Universiteto laikinasis Rektorius prof. D. Šiaučiūnas.

Konkurso uždavinių sprendimui buvo skiriama 30 min. ir uždaviniai buvo sprendžiami „Bebro“ varžybų lauke lt.bebras.lt, todėl mokiniai į konkursą turėjo atvykti žinodami prisijungimo prie varžybų lauko duomenis. Vyko ne tik konkursas, bet ir įdomios veiklos. Kol 9-10 klasių mokiniai sprendė uždavinius, 11-12 klasių mokiniai klausėsi paskaitų: Dirbtinio intelekto iššūkiai 4-oje pramonės revoliucijoje (prof. L. Sakalauskas) ir Programuotojas-robotas. Žvilgsnis į automatizuotą programavimą (doc. dr. V. Giedrimas), o kai  11-12 klasių mokiniai sprendė uždavinius, 9-10 klasių mokiniai klausėsi paskaitų: Robotų jutikiai (doc. dr. N. Ramanauskas) ir IV-oji pramonės revoliucija: virtuali gamyba (magistrantė S. Bukantaitė).

Renginio rezultatus paskelbė prof. S. Turskienė, kurie buvo džiugūs ir mūsų gimnazijos mokiniams. Tarp geriausių regione dvyliktokų I-os vietos laimėtojas Edvinas Juozapaitis ir III vietos laimėtojas Erikas Alševskij. Mokiniai apdovanoti ne tik Pagyrimo raštais, Edvinas Juozapaitis dar ir Šiaulių universiteto padėka už gerą pasirodymą tarp Šiaulių regiono moksleivių, bet ir dovanomis, kurių rėmėjais buvo: LR Seimo narys V. Simulik, Šiaulių universitetas, Šiaulių miesto savivaldybė, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“.

Baigiamąjį žodį tarė Šiaulių Universiteto laikinasis Rektorius prof. D. Šiaučiūnas.

Džiaugiamės ir tikimės dar tokių akimirkų ir rezultatų ateityje.

Nuotraukų autorius:
Gitana Vėlavičienė