Ramučių gimnazijoje vykdoma tarptautinė DofE programa

• Paskelbta: 2019-03-01
  • Kategorija: Aktualijos

Nuo šių mokslo metų, rugsėjo mėnesio gimnazija vykdo DofE apdovanojimų programą. Programa yra pasaulyje gerai žinoma kaip neformalaus ugdymo(si) programa jaunimui. Ji sukurta 1956-ais metais jo didenybės princo Filipo iniciatyva kartu su vokiečių edukologu Kurtu Hahnu ir aktyviu mokymosi iš patirties idėjų skleidėju, patyrusiu alpinistu, pirmuoju įkopusiu į Everestą, lordu Džonu Hantu.

DofE programa jau 60 metų koordinuojama iš centrinės būstinės Londone. Tarptautinė apdovanojimų programa yra išskirtinė ugdymosi programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų, padedanti jiems ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį. Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia asmeninio tobulėjimo tikslus. Kadangi kiekvienas žmogus unikalus, jaunuolių tikslai irgi skirtingi ir individualūs. Dalyviai nekonkuruoja tarpusavyje, kiekvienas tobulina savo paties asmenybę. Visi dalyviai parodę atkaklumą ir užsispyrimą pasiekia savo tikslus ir gauna apdovanojimą-bronzos, sidabro ar aukso ženklelį. Ramučių gimnazijoje šioje programoje dalyvauja penkios mokinės : Evelina Paulauskaitė, Evelina Simutytė, Gabrielė Sutkutė, Justė Ragauskaitė, Rūta Karvelytė. Dalyvės nuosekliai siekia savo tikslo, atsakingai atlieka savo pasiekimų fiksavimą, sąžiningai vykdo įsipareigojimus. Pagrindiniai programos principai : individualumas, nekonkuravimas, prieinamumas, laisvas pasirinkimas, tobulėjimas, subalansuotumas, progresyvumas, įkvėpimas , ištvermingumas, mėgavimasis. Dalyvaudamos programoje merginos mokosi planuoti savo veiklą, plėtoja socialines - emocines kompetencijas, daro individualias pažangas. Įvykdžius programą dalyvėms bus įtekti bronzos ženkleliai ir bus suteikti papildomi balai stojant i daugelį Jungtinės Karalystės universitetų. Palinkėkime joms sėkmės ir tikslų įgyvendinimo.