2a kelionė į Šiaulius

• Paskelbta: 2017-10-12

2017 m. spalio 12 d. 2A klasė lankėsi Šiaulių akropolio kino teatre, žiūrėjo 2017 m. išrinktą geriausią filmą „Šventasis“ (Režisierius - Andrius Blaževičius, 2017 m., drama)

Metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

Ir lankėsi Šiaulių geležinkelio muziejuje.

Šiaulių geležinkelio muziejus – žinybinis muziejus, kuris kaupia, saugo, restauruoja, eksponuoja muziejines vertybes, susijusias su Šiaulių krašto geležinkelio istorija. Muziejus įkurtas 1971 m. rugsėjo 4 d., minint Šiaulių geležinkelio 100-ąsias metines.

Muziejaus įkūrimo iniciatorius – Aronas Petuchovskis, tuometis Šiaulių geležinkelio stoties viršininkas. Įrengtos dvi ekspozicijos: lauko ir muziejinė-istorinė ekspozicija.

Pirmojoje salėje išdėstyta nuolatinė ekspozicija. Čia supažindinama su Šiaulių geležinkelių istorija nuo 1871 m., kai buvo pastatyta geležinkelio stotis ir į Šiaulius atvyko pirmasis traukinys. Tai liudija išlikusios nuotraukos, dokumentai ir kiti įvairūs eksponatai.

Muziejuje galima pamatyti nuotraukas, kaip atrodė geležinkelio stotis prieš Antrąjį pasaulinį karą ir po jo. Pagrindinės salės dalyje išdėstyti įrankiai ir prietaisai, kuriais dirbo įvairių profesijų geležinkelininkai: kelininkai, elektrikai, ryšininkai. Supažindinama su įvairių laikotarpių geležinkelininkų uniformomis, jų detalėmis, apdovanojimais. Eksponuojamos ir geležinkelininkų laisvalaikio, kultūrinio gyvenimo, sporto akimirkos.

Antroje salėje demonstruojama šiandienos geležinkelio infrastruktūra, vienintelis Šiaulių krašte veikiantis geležinkelio maketas. Muziejuje sukaupta apie 6000 eksponatų.

Lauko ekspozicija pradėta kaupti 2004 m.. Ekspozicija užima 13 ha plotą.

Ekspozicija skatina lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais. Čia lankytojus pasitinka siaurojo geležinkelio garvežys PT-4–153 ir plačiojo geležinkelio garvežys L–0106, vikšrinės traktorių, įvairių tipų drezinos, siaurojo geležinkelio vagonas ir kita technika. Lankytojus sudomina nutiesta kelio atkarpa ant metalinių pabėgių, iešmų perjungimo mechanizmas, mediniai ryšių ir elektros stulpai, daug kitų eksponatų.