Rudeniška dovana arba nepakartojami IIb klasės nuotykiai Vilniuje

• Paskelbta: 2017-10-19

Mokinių įspūdžiai iš kelionės:

Spalio 19 diena iš pat ryto žadėjo puikų orą, kuris sugrąžina į vasarą savo šiluma, bet nuspalvina auksu supančią aplinką. Pakeliui į Vilnių negalėjome nepastebėti spalvų įvairovės – gamtos meniškumui abejingų neliko.

Vykdami į Vilnių turėjome du pagrindinius tikslus: prasivesti rusų kalbos pamoką netradicinėje aplinkoje, A. Puškino muziejuje Markučiuose, ir apsilankyti Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete.

Markučiuose neatsilaikėme prieš rudens grožį – fotografavomės nuostabios gamtos fone. Mokytoja Nadiežda Loc dar mokykloje mus supažindino su Aleksandro Puškino gyvenimu ir kūryba, skaidrėse buvo ir muziejaus nuotraukų. Muziejaus darbuotoja įtaigiai mums pristatė dvaro istoriją, sužinojome, kad poetas niekada nesilankė Lietuvoje, kad tai jo sūnaus – Grigorijaus – dvaras. Grigorijus puoselėjo tėvo atminimą, tad dvare jautėme poeto dvasią. Apžiūrėjome visus kambarius, ekspozicijas, nuėjome prie koplytėlės, paminklo poetui, jo sūnaus ir žmonos kapo.

Po to vykome į Naująją Vilnią, kur Pedagogikos fakultete mūsų laukė šio fakulteto dėstytoja, buvusi Ramučių gimnazijos mokinė, Justina Jančauskaitė. Fakulteto dekanė pristatė kolegijos studijų programas, papasakojo apie absolventų perspektyvas. Studentų tarybos pirmininkė pristatė studentų veiklą, kurios tikrai nuobodžia nepavadinsi. Užmegztą pokalbį tarp kolegijos darbuotojų ir mokinių sušildė arbata ir vaišės.

Pakeliui namo nenustojome dalintis įspūdžiais ir noru praplėsti savo gyvenimišką akiratį. Smagu ne tik pažinti kažką nauja, bet ir tiesiog pabendrauti kitoje aplinkoje su klasės vadove V. Mėleniene ir mokytoja N. Loc