Susitikimas su Aucės vidurinės mokyklos mokiniais

• Paskelbta: 2017-11-24

Lapkričio 24 dieną Ramučių gimnazijoje lankėsi  svečiai iš Aucės vidurinės mokyklos. Mūsų gimnazijos mokiniai supažindino svečius su renovuota Ramučių gimnazija: Ieva Lalaitė ir Linas Danielius papasakojo Ramučių gimnazijos istoriją, Gabija Celikovaitė pristatė „Atjautos klubo“ ir įvairių būrelių veiklą. Gimnazijos direktorė H. Daugmaudienė pademonstravo svečiams, kokie vyksta gimnazijos tradiciniai renginiai. Mokinės  Ieva Lalaitė ir Gabija Celikovaitė prisimena: „Buvo sukurta jauki atmosfera. Labai smagu ruošti informaciją ir dalintis su svečiais iš Aucės“.

Vėliau mokytojos Svetlana Makarčiuk ir Tamara Chlystova su trečių klasių mokiniais pakvietė svečius į tarptautinę integruotą rusų – geografijos pamoką „Lietuva pasaulio žemėlapyje ir žymiausi Rusijos ir Lietuvos geografai“. Pamokoje dalyvavo svečiai ir mūsų gimnazijos mokytojai. Trečių klasių mokinės Monika Balytė ir Anastasija Jurgaitytė paruošė projektinį darbą – „Lietuva pasaulio žemėlapyje“. Svečiai išgirdo nemažai informacijos apie Lietuvos etnografinius regionus. Kita grupė mokinių - Aistė Vasiliūnaitė, Žimantas Paulis ir Laurinaitis Justinas -  pristatė projektą „Žymiausi Lietuvos ir Rusijos geografai“. Pristatymo metu mokiniai pateikė klausimų, į kuriuos atsakinėjo visi pamokos dalyviai. Po to mokiniai atliko testo užduotis ir įvertino pamoką. „Bendra pamoka su mokiniais iš Aucės buvo labai įdomi, nes jau ruošiantis ir joje dalyvaudami sužinojome daug faktų apie geografiją, žymius geografus“,- kalbėjo Monika Balytė, Anastasija Jurgaitytė. „Manau, kad svečiams patiko. Jie aktyviai atsakinėjo, įdėmiai klausėsi. Patys taip pat daug sužinojome, lavinome kalbėjimo įgūdžius“, - prisimena Aistė Vasiliūnaitė.

Svečiai buvo pakviesti į mokytojo Vido Daugmaudžio technologijų pamoką. Kartu su 1c klasės berniukais mokėsi gaminti gėles iš medienos. Po darbo prie arbatos puodelio svečiai susirinko mokytojos Jolantos Urbanienės technologijų kabinete. Mokytoja ir 1c klasės mergaitės vaišino svečius pyragais. Susitikimo pabaigoje šokių mokytoja Daiva Liuberskytė - Šukienė ir jos trečių - ketvirtų klasių mokiniai kartu mokėsi lotynų šokio.

Diena praėjo labai greitai ir visi, nors ir nenoriai, tačiau geros nuotaikos iškeliavo namo. Visi mokiniai patobulino rusų kalbos įgūdžius, susirado naujų draugų. Aucės vidurinės mokyklos mokiniai ir jų rusų kalbos mokytojos Jekaterina Troicka ir Rimma Roze nuoširdžiai dėkoja visiems mokiniams ir mokytojams už šiltą, prasmingą bendradarbiavimą.