,,Knygosūkio” karavanas aplankė Ramučių gimnaziją

• Paskelbta: 2018-03-28

Kovo 28 dieną gimnazijoje svečiavosi Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekos darbuotojos, kurios gimnazistams vedė skaitymą skatinantį literatūrinį stalo žaidimą  ,,Knygosūkis”.  Žaidimo vedėja Jurga sake, kad šis žaidimas jau yra tapęs proto mūšiu.

Šį žaidimą gali žaisti visi, kurie domisi lietuvių ir užsienio literatūra. Kuriant šį žaidimą klausimus paruošti padėjo garsūs Lietuvos žmonės: rašytojai, aktoriai, dainininkai - Aistė Smilgevičiūtė, A.Mamontovas, Nijolė Normantaitė, Vytautas Juozapaitis ir kt. Knygosūkį sudaro 400 kortelių su klausimais apie lietuvių  bei užsienio literatūrą, ,, laimės” ratas, kuris padeda išnarplioti sunkiausius klausimus.

Pasitikrinti savo literatūrines žinias susibūrė net 8 komandos. Jas sudarė įvairių klasių grupių ,,smalsučiai”. Labai smagu, kad  mokytojai sudarė net dvi komandas ir priėmė iššūkį rungtis su gimnazistais. Dalyviai demonstravo tikrai neprastas žinias, o jei kuriai komandai užkliūdavo klausimas, tai pasukus,,laimės” ratą galėjai gauti užuominą, ar minutę laiko internete, o kam pasisekė geriau, tai ir atsakymą.  Žaidimo metu netrūko teigiamų emocijų, juoko. Po pusantros valandos žaidimo lyderiai tapo aiškūs ir žaidimą laimėjo 1a klasės komanda ,,A+”. Nugalėtojai buvo apdovanoti  ,,Knygosūkio”puodeliais, o mokyklos biblioteka gavo žaidimo ,,Knygosūkis” komplektą, kuris padės   skatinti mokinių skaitomumą. Kartais mes mėgstame sakyti ,,aš nieko nežinau”, bet žaidimas parodė, kad mes tikrai daug žinome, o renginio dalyvių akiratis dar labiau prasiplėtė.