Karjeros savaitė

• Paskelbta: 2018-11-23

Lapkričio 19-23 d. visoje šalyje vyko iniciatyvos „būsiu___“ organizuojama bei Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama „Nacionalinė karjeros savaitė“. Mūsų mokyklos mokiniams taip pat buvo organizuotos paskaitos ir užsiėmimai.

Lapkričio 19 d. II klasių mokiniai per etikos pamokas dalyvavo paskaitoje – užsiėmime „Pašaukimas“. Mokiniai diskutavo, kuo profesinis pašaukimas toks svarbus ir ar verta jo ieškoti. Analizavo, kaip suderinti savo gebėjimus, troškimus ir profesines galimybes, kuri profesija  jam tinkamiausia. Paaiškino, kokie asmenybės bruožai reikalingi pasirinktai profesijai, kaip juos ugdytis.

Lapkričio 21 ir 23 d. II klasių mokiniams per pilietiškumo pagrindų pamokas vyko pamoka – užsiėmimas „Individualaus karjeros plano sudarymas“. Mokiniai stebėjo lektorės psichologės Ugnės Juodytės e-pamoką: „Kaip ir kada pradėti planuoti karjerą?" Sužinojo, kam reikalingas individualus karjeros planas. Taip pat sužinojo apie karjeros planavimą ir plano žingsnius.

Lapkričio 21 d. IIIB2 grupė per etikos pamoką atliko John L. Holland'o profesijos pasirinkimo testą. Mokiniai atliko savarankiško profesijos pasirinkimo klausimyną, skirtą profesinės veiklos tyrimui ir planavimui.

Lapkričio 22, 23 d. I klasių mokiniai dalyvavo gimnazijos bibliotekos vedėjos Reginos Altukavičienės paskaitoje – užsiėmime „Veiksniai, lemiantys sėkmingą savęs vertinimą ir karjeros pasirinkimą“. Mokiniai nagrinėjo, kokie yra sėkmingo savęs vertinimo veiksniai, kurie įtakoja karjeros pasirinkimą, taip pat atliko testą.

Nacionalinės karjeros savaitės veiklas mokykloje organizavo ir koordinavo pilietiškumo pagrindų ir etikos mokytoja Indra Tijūnaitienė, prie įgyvendinimo prisidėjo bibliotekos vedėja Regina Altukavičienė.