Juliaus Žėko paskaita „Kas aš esu?“

• Paskelbta: 2024-04-19

Balandžio 18 d. IC, ID klasių mokiniai ir abiturientų grupė dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Kas aš esu?“. Edukaciją vedė poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas, baigęs skulptūros, fizikos, lietuvių filologijos, literatūrologijos, kultūros vadybos ir politikos studijas, taip pat kuriantis, organizuojantis ir kuruojantis įvairius kultūros ir meno bei neformaliojo švietimo projektus. Julius Žėkas kalbėjo apie savęs pažinimą, apie emocinio intelekto ugdymo svarbą.

Lektorius kalbėjo, kad  aukštas intelekto koeficientas nebūtinai nulemia sėkmę gyvenime, kartais į proto galiūnus nepanašūs asmenys gyvenime puikiai tvarkosi. Tyrimai rodo, kad sėkmę gyvenime ir laimės jausmą lemia ne kognityvinis (IQ), o emocinis intelektas (EQ). Būtent jis padeda mums socializuotis, tapti brandžiomis asmenybėmis, sutarti su kitais žmonėmis ir labiausiai prisideda prie sėkmės ir pasitenkinimo gyvenimu jausmo.

Žmogus gali valdyti savo emocijas ir pasiekti vidinę ramybę, nepaisydamas išorės aplinkybių. Emocinis intelektas labai svarbus mokykloje, asmeniniame gyvenime, santykiuose su aplinkiniais, todėl būtina skirti daugiau dėmesio savęs pažinimui ir trokštamų savybių išsiugdymui. Tai padeda sulaukti pasisekimo ir įgyvendinti net pačius slapčiausius savo tikslus. Žmogus gali valdyti savo emocijas ir pasiekti vidinę ramybę. Gebėjimas kontroliuoti savo impulsus yra charakterio tvirtumo ir valios pamatas.

Indra Tijūnaitienė