Bibliotekos vedėja: Regina Altukavičienė

I-V 7.45-16.15

Pietų pertrauka 12.00 -12.30

Bibliotekos struktūra

Gimnazijoss biblioteka -  atviras informacijos centras, mokymo ir mokymosi vieta. Čia gimnazijos bendruomenės nariai gali atrasti tai, ko reikia, ji sudaro galimybes sužinoti, atrasti ir išmokti. Biblioteka – tai abonementas ir skaitykla.

Skaitykloje 22 darbo vietos mokiniams, iš jų 11 su prieiga prie interneto. Bibliotekoje teikiamos kopijavimo ir skanavimo paslaugos, veikia įvairios parodos, dažniausiai eksponuojami gimnazistų darbai.

Gimnazijos biblioteka kaupdama fondus orientuojasi į ugdymo proceso poreikius ir teikia bendruomenei informacines paslaugas, susijusias su ugdymo procesu.

Bibliotekos fondą šiuo metu sudaro apie 20000 egz. vadovėlių ir apie 6000 egz. knygų.

Bibliotekoje įdiegta ir naudojama mokyklų bibliotekų informacinė programa MOBIS.

Biblioteka prenumeruoja arba gauna dovanų šiuos periodinius leidinius:

Lietuvos rytą

Vienybę

Žaliasis pasaulis

Psichologija tau

Iliustruotoji istorija

Nacional geographic (Lietuviškai)

Renginiai

Bibliotekoje visus mokslo metus verda gyvenimas. Organizuojamos knygų, mokinių dailės, technologijų darbų parodos, vyksta susitikimai. Mokytojai veda pamokamas. Čia piešiame ir skaitome poeziją, čia geriame arbatą ir aptariame perskaitytas knygas, čia pristatomos naujos ir dar neskaitytos knygos ir vyksta įvairūs konkursai.

Dovanas gauti visada yra smagu, o jei tos dovanos knygų pavidalu, tai dovana tampa daug vertingesne, nes naudosis ja ne vienas žmogus.

Šiemet gimnazijos biblioteka praturtėjo Liberto Klimkos  knyga  ,,Vilniaus rotušė ir jos laikrodis”, kurią padovanojo kraštietis verslininkas Gytis Juodpusis.

Knygoje apžvelgiama mechaninio laikrodžio išradimo istorija, jo reikšmė miesto bendruomenei. Pateikiama žinių apie Vilniaus rotušės laikrodį ir jo varpus, apie amatininkus- laikrodininkus ir varpų liejikus. Aprašomi ir kai kurių kitų Lietuvos  miestų bei miestelių istoriniai laikrodžiai. Kalbama apie Vilniaus rotušės laikrodžio- svarbiausio Lietuvos valstybės laikrodžio atstatymo prielaidas.

Leonas Karaliūnas padovanojo savo išleistą knygą ,,Joniškio krepšinio muziejus: eksponatai ir lankytojai 2009-2019”. Knyga skirta Joniškio krepšinio muziejaus 10-čiui. Joje pasakojama apie Lietuvos krepšininkų svarbiausias pergales Europos, pasaulio, olimpinių žaidynių ir kitose arenose. Pateikiama informacijos apie geriausius Lietuvos ir užsienio krepšininkus, trenerius, teisėjus. Leidinyje gausu nuotraukų. 388 puslapyje yra ir mūsų kolektyvo nuotrauka.

Baltijos Šalių mokslininkų asociacija BASNET Forumas, kartu su partneriais ŠMM, Prancūzijos Ambasada Lietuvoje, VU Branduolinių ir elementariųjų dalelių fizikos centru, VU Gyvybės mokslų centru ir UAB Cureline Baltic padovanojo  knygą  ,,Marija Kiuri-moteris pralenkusi savo laiką”.

Tai autentiškas pasakojimas apie moterį, kurios indėlis mokslui ir visuomenei dar nėra iki galo įvertintas. Ji pirmoji moteris , apdovanota dviem Nobelio premijomis fizikos ir chemijos mokslo srities. Jos tyrimai sukūrė pagrindą naujai fizikos sričiai – branduolinei fizikai ir jos taikymams medicinoje. Marijos Kiuri gyvenimas paskatino moteris siekti  išsilavinimo, o jos užsispyrimas, talentas ir mokslo pasiekimai atvėrė joms pasaulio universitetų duris.