Tolerancijos kino teatras

  • Paskelbė : Indra Tijūnaitienė
  • Paskelbta: 2024-12-03
  • Kategorija: Renginiai

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau dvidešimt vienerius metus kviečia minėti lapkričio 16-ąją - Tolerancijos dieną. Šių metų iniciatyva "Permainų vėjas", kurios simbolis - vėjo malūnėlis, dinamiškas judantis, kaip ir pati besikeičianti visuomenė, kurios pokyčius mokiniai stebėjo kultūros paso filmuose.

Lapkričio 5 d. IA, IIC klasės mokiniai, lapkričio 8 d. IIA klasės mokiniai per pilietiškumo pagrindų pamokas diskutavo, kas yra tolerancija, nagrinėjo tolerancijos principą, pagrindė jo svarbą ir nurodė tolerancijos ribas. Analizavo tolerancijai priešingus diskriminacijos atvejus iš istorijos. Žiūrėjo režisierės Giedrės Beinoriūtės dokumentinį animacinį filmą "Gyveno Senelis ir Bobutė". Tai dokumentinis animacinis pasakojimas apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. Skaudus Lietuvos istorijos etapas pasakojamas labai asmeniškai, naudojant pasakos žanrą. Filmas sukurtas naudojant fotografijas iš režisierės asmeninio archyvo, animacinius ir kino kronikų intarpus. Istorijos pasakotoja maža mergaitė, kuri savaip supranta ir įsivaizduoja anų metų įvykius. Filmas buvo gausiai apdovanotas. 2007 m. apdovanotas pagrindiniu prizu tarptautiniame kino festivalyje „Stupeni“ Kijeve (Ukraina), kategorijoje „Žmogaus teisės“ . 2007 m. „Už autentišką santykį su tikrove“ filmas apdovanotas Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija ir pripažintas geriausiu dokumentinių filmų kategorijoje. 2008 m. specialusis prizas „Už novatorišką dokumentiką” kino festivalyje „Eurofest” (Montrealis, Kanada). 2008 m. antroji premija Baltijos šalių dokumentinių filmų konkurse Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (Vilnius, Lietuva). Po filmo peržiūros mokiniai atliko praktinę užduotį.

Lapkričio 4 d. III1, III2 etikos grupių mokiniai, lapkričio 22 d. IIB klasės mokiniai per pilietiškumo pagrindų pamoką dalyvavo kultūros paso edukacijoje. Mokiniai žiūrėjo režisierės Giedrės Beinoriūtės dokumentinį filmą ,,Pokalbiai rimtomis temomis“. Šio filmo pagrindiniai herojai – vaikai ir paaugliai, apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį. Nufilmuoti pokalbiai su jais, mokiniams atskleidė kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi. Filmas yra pelnęs Nacionalinių kino apdovanojimų "Sidabrinė gervė" apdovanojimą kaip geriausias dokumentinis metų filmas, geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą tarptautiniuose kino festivaliuose „DocuDays UA“ (Ukraina) ir ,,CineDOC TBILISI” (Sakartvelas). Po peržiūros mokiniai diskutavo  apie žmogaus ryšį su kitu žmogumi, vaikų ir suaugusiųjų pasaulius, žmogaus gyvenimo prasmę, dokumentinio filmo kūrėjų ir herojų santykius.

Lapkričio 18 d. III2 etikos grupės mokiniai dalyvavo kultūros paso nuotolinėje edukacijoje - pirmosios ES kartos Lietuvoje paveikslas filme "Karta.EU". Mokiniai įsitraukė į pirmosios Lietuvos kartos, užaugusios Europos Sąjungoje, patirčių ir svajonių kelionę, kuri atskleidė didžiuosius socialinius ir politinius mūsų laikmečio pokyčius per jaunų žmonių gyvenimus. 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvoje gimė apie pusę šimto vaikų. Šią dieną gimę vaikai tapo Europos Sąjungos plėtros, apjungusios Rytų ir Vakarų Europą, liudininkais. Jie buvo neįtikėtinai panašūs ir lygūs gimdymo namuose ir dabar, po 20 metų, nepaisant stulbinančių išorinių buities, patyrimo, turto ir neturto kontrastų – jie liko lygūs naujosios eros egzistenciniu  požiūriu, jie visi lygiateisiai bei lygiaverčiai senos tradicijos ir naujosios kūrybos, išgyvenimų, nusivylimų bei svajonių liudininkai ir realizatoriai. “Karta.EU” – pirmasis dokumentinis filmas apie jaunimą jauniems, kuriam muziką sukūrė filmo herojų bendraamžė ir kurį režisavo legendinis “Foje” muzikantas ir kino režisierius Eimantas Belickas.

Lapkričio 18 d. III1 etikos grupės mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacijoje apie  darbą Jungtinėje Karalystėje nuo vergijos iki vilties filme „Second Hand“. Filmas seka „labdaros“ keliu iš Londono į Lietuvą ir fiksuoja nematomų, tuo užsiimančių lietuvių emigrantų kasdienybę. Šioje dokumentinėje komedijoje su detektyvo elementais atsiskleidžia keturių spalvingų personažų gyvenimas: jie susiduria su kultūriniais skirtumais ir tragikomiškais įvykiais, bet nepraranda užsidegimo bei ironijos kartais žiaurioje ir nežmoniškoje aplinkoje.

Lapkričio 19 d. IA, IIC klasių mokiniai per pilietiškumo pagrindų pamokas, IIA,B,C etikos grupės mokiniai dalyvavo režisierės Ramunės Rakauskaitės dokumentinio ilgametražio filmo “Kelionės namo” peržiūroje. Dokumentinis filmas “Kelionės namo” – tai nuotaikinga, niekada kine nepasakota istorija apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su okupuota tėvyne. Karo metais priverstiems palikti šalį filmo herojams įstrigo nostalgiški, naivūs Tėvynės vaizdiniai, tačiau atvykus jų laukė kitokia realybė.  Šis filmas leido mokiniams pažvelgti į Lietuvos istoriją visai nauju rakursu, leido naujai permąstyti, “laisvės”, „Tėvynės“, „tautos“, „patriotizmo“ ir kitas pamatines sąvokas.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pertrauka
  • 1. 08.00 - 08.45
  • 2. 08.55 - 09.40
  • 3. 09.50 - 10.35
  • 4. 10.55 - 11.40
  • 5. 12.00 - 12.45
  • 6. 12.55 - 13.40
  • 7. 13.50 - 14.35
  • 8. 14.45 - 15.30