Pirmokių pasiekimai tarptautiniame projekte

• Paskelbta: 2019-05-13
  • Kategorija: Aktualijos

Jau 65 metus Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje organizuojamas projektas „Susitikimas su Rytų Europa“, kuriame daugiau nei dešimtmetį dalyvauja „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai. Čia prasidėjo ir mūsų dalyvavimas šioje veikloje. Atėjusios į gimnaziją nutarėme toliau dalyvauti projekte, todėl mokslo metų pradžioje mes,Silma Lalaitė(Ic), Rūta Guginytė(Ia) ir Gabrielė Strodomskytė (Ib), susirinkome pas mokytoją Žanetą Petokaitienę aptarti, kokį darbą galėtume atlikti šiais mokslo metais.

Projekto siekis- sudominti Vokietijos ir Rytų Europos mokyklų vaikus ne tik vokiečių kalba, bet ir pažinti Rytų Europos šalių kultūras. Čia galima savo gebėjimus  išreikšti įvairiausiais būdais. Šis projektas skirtas 1-12 klasių mokiniams. Dalyvaudami jame mokomės bendrauti ir bendradarbiauti, skatinama atskleisti kūrybines galias, gausus temų bei projekto atlikimo būdų pasirinkimas. Kiekvienais metais yra siūlomos naujos temos su vis kitokiomis užduotimis. Mokiniai išsirenka jiems patinkančią temą ir bando įgyvendinti projektą kuo įdomiau, kad sužavėtų vertintojus ir  būtų įvertinti.

Mes pasirinkome šiais mokslo metais labai patriotišką temą “ Stilingi tautiniai drabužiai?“. Tokiu būdu norėjome paminėti Lietuvos 100-metį. Užduotys buvo viena už kitą įdomesnės: buvo daroma medinė kraičio skrynia su tautine simbolika, siuvami Latvijos ir Žemaitijos etninio regiono rūbai ir jais rengiamos lėlytės. Galiausiai pagaminta  knyga, kurioje vokiečių kalba pateikta informacija apie lietuvių tautinius rūbus, jų išskirtinumą ir panašumą su kitomis Rytų Europos šalimis ir dar trumpas aprašas apie kiekvienos mokinės veiklą šiame projekte.

Paruoštas ir supakuotas projektas sausio gale paštu iškeliavo į Miunsterį, o balandžio mėnesį gavome laišką, kad esame žiuri įvertintos specialiu prizu. Koks jis, dar nežinome, bet jau dabar galima džiaugtis konkurse laimėtu prizu.

Nebūtume išsivertę be mokytojų pagalbos, taigi dėkojame už pagalbą siuvant lėlėms tautinius drabuželius, už patarimus meistraujant skrynią bei, žinoma, už vaikų sudominimą projektu ir pagalbą verčiant tekstą į vokiečių kalbą.

Gabrielė Strodomskytė, Ib klasė