Kelionė į Paragius

• Paskelbta: 2020-09-25
  • Kategorija: Aktualijos

Rugsėjo 24 dieną mokyklinis autobusiukas pajudėjo į Paragius – Ib klasė kartu su klasės vadove N. Loc važiavo į Lazdynų Pelėdos memorialinį muziejų. Ten mus pasitiko muziejaus darbuotoja Sandra ir du jos šunys – Mūza ir Dešrius. Muziejaus gidė išsamiai papasakojo dvaro istoriją, dvarininkų Ivanauskų gyvenimą šioje sodyboje. Daug sužinojome apie rašytojas seseris Ivanauskaites – Sofiją ir Mariją, kurios pasirašydavo bendru Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu. Savo apsiskaitymą šia tema parodė Estrėja, kuri atsakė į daugumą gidės Sandros klausimų. Apžiūrėję namą ir ten esančias ekspozicijas, išėjome į parką. Matėme liepų alėją ir ratu susodintus medžius, Nikodemo Ivanausko bandymus iškasti tvenkinius ir kanalus. Apžiūrėjome taip pat pirtelę, svirną, klėtį ir kitus sodybos pastatus, įspūdingą literatūrinį akmenį, pasisupome sūpynėse. Už labai šiltą priėmimą ir įdomią ekskursiją dėkojame muziejaus vadovei Sandrai Sakalauskienei. Dvi su puse valandos prabėgo nepastebimai greitai. Grįždami užsukome į Viekšnius, apžiūrėjome malūną, beždžionių tiltą. Miestelio centre apžiūrėjome senąją vaistinę, Biržiškų paminklą, jų namą, ambulatoriją, kuri buvo pastatyta už jų paaukotus pinigus. Grįžome namo smagiai nusiteikę, visą kelią dainuodami.

1b klasės mokinė Austėja Žukauskaitė