Idėjų mugės nacionalinio etapo 2022 atgarsiai

 • Paskelbė : Raimondas Bitinas
 • Paskelbta: 2022-12-15
 • Kategorija: Konkursai

Šiais metais į nacionalinį etapą buvo pakviesti du gimnazijos mokiniai: Estrėja Kiselytė ir Deividas Paulauskas. Abu sėkmingai atlaikę 5 valandų maratoną – diskusiją su mokslininkais, laimingi, apdovanoti, pasisėmę patirties ir dėkingi savo mokytojai Vaidilutei Šepkauskienei, grįžo toliau tęsti pradėtų darbų, nes gavo pakvietimus dalyvauti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse.

Idėjų mugės tikslas – skatinti mokinius tyrinėti, formuoti mokslinio mąstymo bei tiriamojo darbo įgūdžius ir padėti geriau pasirengti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursui. Renginį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Gruodžio 9 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje vyko mokinių tiriamųjų darbų Idėjų mugė. Renginyje buvo galima susipažinti su originaliausiomis ir inovatyviausiomis jaunųjų tyrėjų idėjomis, pabendrauti ir padiskutuoti su jų autoriais.

Pristatyta pačių įvairiausių idėjų iš gamtos, technologijos, žemės ūkio, medicinos ir sveikatos mokslų sričių: nuo natūralių dažiklių fermentuotiems gėrimams, ekologiško skalbiklio ir kovos su invaziniais augalais būdų iki sudėtingų genetinių tyrimų; nuo priemonių CO2 emisijai mažinti paieškų ir bandymo garso bangas paversti elektros energija iki siekio sukurti tvirtesnį betoną.  

„Matant kaip vis labiau ir labiau Žemėje šyla klimatas, nyksta įvairios biologinės rūšys, kilo idėja prisidėti ne tik prie Lietuvos, bet ir prie pasaulio gerovės. Nusprendžiau pamėginti surinkti atmosferai kenksmingas anglies dvideginio dujas. Tą padaryti planuoju naudojant aminus, kurie absorbuoja CO2. Bediskutuojant su mokslininkais mano idėja išsiplėtojo – gal CO2 galima ne tik surinkti, bet surinkus šias dujas ir kam nors panaudoti“, – apie savo mokslinę idėją pasakojo Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokinys Deividas Paulauskas.

Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinė Kamilė Milkintaitė džiaugėsi galimybe savo idėją pasitikrinti bendraujant su mokslininkais. „Savo tiriamąjį darbą viešai pristačiau pirmą kartą. Mano idėjos tikslas – nustatyti tam tikrų genų raišką gliomos, labiausiai paplitusio smegenų auglio, pacientų navikiniuose audiniuose. Tema tikrai sudėtinga, reikalaujanti labai daug literatūros analizės ir laiko, bet man įdomu. Nuo pat vaikystės man tėvai ir senelis sakė, kad mokslas yra labai svarbu. Visada buvau moksliukė, todėl Idėjų mugėje padiskutuoti su mokslininkais nors ir truputį baugu, bet labai naudinga“, – sakė jaunoji tyrėja.

Į Idėjų mugę atvyko mokiniai ir jų vadovai iš Kėdainių, Klaipėdos, Kauno, Marijampolės, Naujosios Akmenės, Pasvalio, Šiaulių, Kuršėnų, Utenos, Vilkaviškio ir Vilniaus. Iš viso stendiniais pranešimais pristatyti 24 darbai. Jaunuosius tyrėjus konsultavo šalies mokslo centruose ir universitetuose dirbantys mokslininkai. Tai jauniesiems tyrėjams leido pasitikrinti savo tiriamojo darbo idėjos originalumą, aktualumą ir perspektyvas.

„Šis renginys – tai tarpinis etapas tarp idėjos gimimo ir tiriamojo darbo. Diskusijos su mokslininkais padeda mokiniams ir jų darbų vadovams išgryninti tikslą ir uždavinius, o kartais – net visiškai pakeisti darbo kryptį. Susitikti, pasikalbėti su savo srities profesionalais, išgirsti ne tik savo mokytojų patarimus, bet ir mokslininkų – išskirtinė patirtis ir galimybė mokiniams“, – įsitikinusi Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos fizikos mokytoja Irena Skamarakienė.

Idėjų mugės tikslas – skatinti mokinius tyrinėti, formuoti mokslinio mąstymo bei tiriamojo darbo įgūdžius ir padėti geriau pasirengti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursui. Renginį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Informacija iš https://www.jaunasis-tyrejas.lt/lt/naujiena/ideju-mugeje-pristatyti-perspektyviausi-ir-inovatyviausi-mokiniu-moksliniai-projektai/

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.55 - 11.40
 • 5. 12.00 - 12.45
 • 6. 12.55 - 13.40
 • 7. 13.50 - 14.35
 • 8. 14.45 - 15.30