„Leiskite man būti savimi...“

• Paskelbta: 2017-10-23

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija maloniai kviečia mokinius, mokytojus, tėvelius, rajono gyventojus aplankyti tarptautinę keliaujančią edukacinę parodą „Leiskite man būti savimi...“

Ši paroda yra puiki proga mūsų rajono ir apskrities mokiniams vykdyti pažintines ir kultūrines veiklas.

Paroda-projektas įgyvendinamas asociacijai Milžinų lizdas bendradarbiaujant su  Britų taryba, Vilniaus kolegijos pedagogikos fakultetu ir Annos Frank namais Amsterdame.

Pagrindinis projekto tikslas yra skatinti diskusijas apie patyčias ir diskriminaciją, ugdyti toleranciją rajone, burti rajono bendruomenes pozityviems veiksmas ir veikloms.

„Leiskite man būti savimi…“ – Annos Frank gyvenimo istorija yra tarptautinė keliaujanti edukacinė paroda, sukurta Annos Frank namuose Amsterdame. Paroda sudaryta iš dviejų dalių.  Pirmoji dalis skirta Annos Frank gyvenimo istorijai (nuo jos gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno-Belsen koncentracijos stovykloje 1945 metais). Parodoje  pateikiamos nuotraukos ir tekstai, pasakojantys apie Aną Frank supantį pasaulį – Hitlerio iškilimas, Antrasis pasaulinis karas, žydų persekiojimas.

Antroji dalis skirta patyčių prevencijai – ji susieja Annos Frank istoriją su šiandiena (trečdalis parodos skirta šiandieninėms jaunimo istorijoms). Aplankę parodą, sužinosite, kaip jaunuoliai suvokia save, kaip juos mato ir į juos reaguoja kiti. Parodoje aiškiai parodoma, ką reiškia išankstinės nuostatos, kaip tai gali lemti socialinę atskirtį ar net diskriminaciją.

Paroda skatina susimąstyti apie pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų režimų neapykantos ideologijų sėkmę XX a. ir XXI a. Kokios yra išankstinės nuostatos? Kas nulemia mūsų neigiamą nuomonę apie vieną ar kitą visuomenės grupę? Kokių sąlygų reikia, kad mūsų išankstinė neigiama nuostata taptų veiksmais, apribojančiais ir pažeidžiančiais kitų žmonių teises? Tokie ir panašūs klausimai kyla aplankius šią parodą, kur netikėtai susiejama žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimo istorija su šiandieninių vaikų ir jaunuolių istorijomis, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad yra neįgalūs, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms. Parodos lankytojams informacija apie holokaustą ir antrąjį pasaulinį karą pateikiama per jų bendraamžės – Annos Frank, kuri parašė dienoraštį, gyvenimo istoriją.

Parodos gidai- mokiniai, apmokyti Annos Frank projekto koordinatorių Lietuvoje.

Mokyklų pedagogai su savo mokiniais, suaugę asmenys yra kviečiami registruotis iš anksto telefonais: 8 425 59641; 861111528 , arba el. pašto adresas

virginija.rackauskiene@gmail.com ir dalyvauti parodoje. Paroda skirta 5-12 klasių mokiniams ir suaugusiems. Vieno vizito metu lankyti parodą gali ne didesnė kaip 30 mokinių grupė (ekskursijos trukmė- maždaug 45 minutės).

Registruojantis grupė žmonių ar klasė turi užpildyti registracijos lapą ir prieš atvykstant atsiųsti ar atsivežti. Kiekvieną klasę privalo lydėti mokytojas.