„Menu reiškiasi grožė“

• Paskelbta: 2018-05-03

Gegužės 2 dieną Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos popietė, skirta Vydūno 150 gimimo metinėms paminėti. 2018 - ieji – Vydūno metai. Mokykloje veikiantys būreliai „Istorijos labirintais“ ir „Muzikiniai ieškojimai“ visus šiuos mokslo metus paskyrė Vydūno domėjimuisi ir jo kūrybos tyrinėjimui. Protmūšiai įvairiuose klasėse, instaliacijos gamyba, filmuko „Klausimėlis“ kūrimas, edukacinė ekskursija į Kintus. Ir štai šiuos metus puikiai užbaigė renginys, skirtas jo kūrybai. Popietėje dalyvavo ir mokiniai ir mokytojai, skambėjo net tik Vydūno eilės ir dainos, bet ir kitų autorių kūryba. Per visą renginį, eilių įkvėpta tapė Gabija Celikovaitė. Tai kaip ji išreiškė save, kaip ją palietė Vydūnas galite pamatyti jos darbe, kuris kabo Viešojoje bibliotekoje.

Renginį vedė pats Vydūnas (vedančioji Karolina Žilinskaitė), kuris vis kvietė pasidalinti prisiminimais gydytoją Kenstavičių (Arnas Gintalas), mamą (mok. Reginą Altukavičienę), prof. Igną Končių (Finėjas Bagdonavičius), poetą Mykolą Vaitkų (mok. Violeta Serbintienė), tėvą (Gabija Vėlavičiutė), žmoną Klarą (Kamilė Ramanauskaitė), bendražygę Martą (Marija Zarembaitė), buvusius mokinius (Aurimas Pocius, Deividas Jučas). Savo kūrybos eiles skaitė Jorūnė Jurgelytė ir mok. Ramunė Lalienė. Mok. Alina Vaitkevičeinė pristatė Vydūno biografinius faktus,  jo filosofines mintis pateikė mokytojos Judita Bernotaitė ir Indra Naumovienė, o Vydūno dainas atliko Kamilė Ramanauskaitė ir Aurimas Pocius. Kitų poetų eiles pristatė Deimantė Kuznecova, Eglė Liškutė. Deividas Jučas skaitė S. Gedos „Giesmė apie pasaulio medį“. Šis puikus duetas atnešė puikų rezultatą – II vietą Lietuvos respublikos skaitovų konkurse.

Renginio pabaigoje Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkos žodį atrado kiekvienam. Bibliotekoje paruošta Vydūno darbų pristatymo paroda stiprino bendradarbiavimo ryšį. Kaip čia tinka Vydūno žodžiai – „vieni dažnai apie jį (meną) tik kalba, kiti ieško grožės turinio ir jo tūrio, žengia nuo prasmės iki jos apraiškos.“ Jausmas, kurį sukėlė Ramučių gimnazijos mokinių ir mokytojų skaitomos eilės, dainuojamos dainos ir spalvomis pateikiama kūryba, leido „žmogaus viduje neapsakomų spalvų šviesai užtekėti.“