Matematikai šventė π dieną

• Paskelbta: 2019-03-15

Kovo 14 dieną matematikai ir jų draugai švenčia tarptautinę skaičiaus π dieną. Šia proga matematikus ir matematikes dera vaišinti vaisiniais pyragais ir vaišintis patiems, linksmai aptarinėjant matematikos svarbą mūsų kasdieniame gyvenime ir civilizacijos raidoje.

Taip ir padarė mūsų gimnazijos matematikų-informatikų komanda. π dienos proga buvo papuošta mokykla, stendai mirgėte mirgėjo informacija apie šią dieną, laiptai prašėsi įsiminti π skaičiaus skaitmenų galybę, palubėse lengvai sūpavosi apskritimai, kviesdami prisiminti, kur matematikoje naudojamas π skaičius.

πdiena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną (3,14...).

Įdomiai pažymėti π dieną matematikai ir pasirinko šią datą. Gimnazijos salėje buvo sukviestos 3 devintokų komandos ir jų sirgaliai, bei svečių (aštuntokai) iš „Saulėtekio“ progimnazijos komanda. Renginio pradžioje buvo parodytas gimnazijos mokinių ir mokytojos Gitanos Vėlavičienės sukurtas video apie tai, ką žino apie π dieną mokiniai ir mokytojai. Renginį vedė matematikos mokytoja Raimonda Lukoševičienė. Komandos atlikinėjo įvairias matematines užduotis, rinko pergalės taškus. Kol komandos mąstydavo, kaip išspręsti vieną ar kitą užduotį, be darbo neliko sirgaliai. Jiems buvo pateikiami įvairūs galvosūkiai. Už teisingus atsakymus – saldi dovanėlė. Pertraukėlių metu mokiniai pristatė pranešimus su šios dienos istorija bei matematikos istorija. Komandų atliktas užduotis vertino kompetentinga komisija: Gitana Vėlavičienė, Vita Pocienė, Ramunė Lalienė ir Roma Rudienė. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmoji vieta atiteko IC klasei, antroji – IA, trečia – svečių vyriškai komandai, ketvirti liko IB klasė.

Angliškai kalbantiems π asocijuojasi su žodžiu „pie" (pyragas) ir geometrine jo forma, be to, tai jau tapo tradicija – minėtasis L. Shaw pirmosios π šventės metu svečius vaišino būtent vaisiniais pyragais. Laikydamiesi tradicijos Ramučių gimnazijos matematikų-informatikų komanda po renginio visus dalyvius pakvietė pasivaišinti pyragu ir arbata.

Nuotraukų autorius:
djk-foto