Tradicinis trečiokų ir ketvirtokų protų mūšis

• Paskelbta: 2019-03-07

Protų mūšiai yra  populiari laisvalaikio praleidimo forma visoje Lietuvoje.  Ne išimtis ir mūsų mokykla, kurioje jau ne vieną dešimtmetį vyksta eruditų konkursai.   Sausio mėnesį  vyko pirmasis konkurso etapas „100 klausimų iš visko“, kuriame dalyvavo  60 1- 4 klasių mokinių. ŠiemetRamučių gimnazijos metų erudito vardą  pelnė 2 a klasės mokinė   Gabija Vėlavičiūtė.   Tarp  12 –os abiturientų geriausiai į klausimus atsakinėjo 4 a klasės mokinys Paulius Žimantas. Trečiokų eruditu  tapo 3 b klasės mokinys Tautvydas Ribinskas. Visus pirmų klasių mokinius, dalyvavusius konkurse,( o jų buvo net 25)  pralenkė 1 a klasės mokinė Rūta Guginytė, kurios rezultatas absoliučioje įskaitoje buvo trečias.

Kovo 6 dieną pirmoje dalyje  „100 klausimų iš visko“, daugiausiai taškų surinkę, trečiokai ir ketvirtokai rungėsi tradiciniame protų mūšyje. Ilgą laiką rezultatas tarp komandų buvo lygus, tačiau antroje dalyje, greitų atsakymų reikalaujančias užduotis geriau atsakinėjo trečiokai ir jie laimėjo protų mūšį rezultatu 33- 23.

Gana sėkmingai individualias užduotis apie Lietuvos sportininkų laimėjimus olimpiadose atliko komandų kapitonai: trečiokų- Kotryna Gurjanova ir ketvirtokų –Paulius Žimantas.

Po pergalės prieš abiturientus  trečiokų komanda  susirungė su mokytojų komanda. Gimnazijos mokytojams atstovavo anglų kalbos mokytoja J. Bernotaitė, matematikos mokytojos S. Vainauskienė ir V. Pocienė, lietuvių kalbos mokytoja D. Jokubauskienė ir bibliotekos vedėja R. Altukavičienė bei gimnazijos metų erudito vardą pelniusi Gabija Vėlavičiūtė. Po atkaklios kovos trečiokų komanda, greitai ir teisingai atsakinėjusi į staigių atsakymų reikalaujančius klausimus bei pasinaudojusi salės pagalba, šventė pergalę prieš mokytojus 16- 12. Tai buvo pirmas kartas, kai mokiniai laimėjo prieš mokytojus.

Renginiui pasibaigus niekas neliko be dovanų. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Serbintienė  padėkojo visiems dalyviams ir sirgaliams, mokytojų komandai. Abiturientų ir trečiokų komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, dovanėlėmis ir saldžiais prizais.

Nuotraukų autorius:
djk-foto