Smagi išvyka į Vilnių 2022

• Paskelbta: 2022-06-23

Gegužės 19d. vykome į ekskursiją, kuriai vadovavo rusų kalbos mokytoja Nadiežda Loc. Ekskursijos dalyviai – 19 I-IV klasių mokiniai. Apsilankėme Literatūriniame A. Puškino muziejuje, kur mus pasitiko maloni gidė. Ten prasivedėme pamoką netradicinėje aplinkoje „Aleksandras Puškinas ir Lietuva“.  Susipažinome su autentiškais to meto daiktais bei Puškinų šeimos herbu. Gidė herbu labai didžiavosi ir sakė, jog šis muziejus yra vienintelis, kuris jį turi tokį, koks jis išties buvo. Išgirdę įdomių dalykų apie Puškiną, apie jauniausią sūnų Grigorijų ir jo žmoną Varvarą, pasigrožėję Pavilnio regioninio parko dalimi, skubėjome į MO muziejų. MO muziejuje šiuo metu vyksta paroda „Kaunas-Vilnius: nuversti kalnus”, ši paroda tikrai sužavėjo mokinius, daugelis pasisėmė daug modernaus meno idėjų, kurias ketina įgyvendinti. Nagrinėjama šių dviejų miestų kultūra, socialinis gyvenimas, panašumai ir skirtumai. Paroda „Kaunas-Vilnius: nuversti kalnus”, išties priverčia susimąstyti: ar tikrai šie miestai tokie skirtingi? Ar verta tikėti, miestus supančiais mitais ir stereotipais? Taip pat galėjome susipažinti su Andrew Miksio projektu „BAXT”, kur jis fotografijomis vaizduoja Lietuvos romų gyvenimą. Šis projektas ypatingas tuo, kad galime - per vizualiojo meno prizmę - kritiškai peržiūrėti su romų bendruomene susijusias išankstines nuostatas bei pamatyti juos tikrus, nesuvaidintus, susipažinti iš arčiau su jų kasdienybe. Po muziejaus pavaikščiojome senamiesčio gatvelėmis, taip pat buvome ir Katedros aikštėje, kur apžiūrėjome Katedrą, Valdovų rūmus, paminklą kunigaikščiui Gediminui. Kelionę užbaigėme prekybos ir pramogų centre Akropolis, kuriame papietavome, praleidome laiką su draugais ir nupirkome lauktuvių šeimos nariams. Džiaugiamės smagia ekskursija ir galimybe aplankyti mūsų gražiąją sostinę.

IIB klasės mokinė Estrėja Kiselytė