„Aukštųjų mokyklų mugė 2020“

• Paskelbta: 2020-01-24
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Studijų pasirinkimas kiekvienam jaunam žmogui yra labai atsakingas ir  sudėtingas procesas, todėl svarbu susikurti viziją: kuo jis tikisi tapti ir kokių veiksmų turėtų imtis to siekiant. Dėl šių priežasčių būtina bendrauti su tais, kurie gali padėti, nes reikia galvoti ne tik kaip pagilinti savo žinias, ateities perspektyvas, bet ir kaip tinkamiausiai panaudoti turimus talentus ir atrasti naujus.

19-oji „Aukštųjų mokyklų mugė“ kvietė moksleivius atrasti sprendimą 2020 m. sausio 23 dieną Žalgirio arenoje. Aukštųjų mokyklų atstovai buvo pasirengę palengvinti moksleiviams sprendimą, suteikdami vertingų patarimų, kaip surasti savo kelią, taip pat visą reikalingą informaciją apie priėmimo tvarką, stojimų eigą, pasirengimą studijoms. „Aukštųjų mokyklų mugės“ organizatoriaus (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO)) užduotis – ne tik padėti išsirinkti studijų programą, bet ir papildomai pateikti informacijos apie planuojamą studijų kokybės gerinimą, teigiamus šiandienos ir rytdienos pokyčius, studijų atitiktį valstybės, visuomenės ir darbo rinkos poreikiams.

Mokytojams, klasių vadovams, gimnazijos administracijai tenka sunki ir atsakinga užduotis padėti jaunam žmogui pasirinkti karjeros kelią. „Tikslas be plano yra tik paprasta svajonė“  tai garsaus prancūzų rašytojo, lakūno Antuano de Sent Egziuperi mintis. Tinkamai pasirinkti mokomieji dalykaibūreliaihobiai ir laisvalaikio užsiėmimai gali jaunuolius sparčiau priartinti prie tikslo. Kaip sudarant individualaus ugdymo planą tinkamai pasirinkti mokomuosius dalykus, dalykų modulius – šis klausimas visada yra labai aktualus II gimnazijos klasių mokiniams, todėl šiemet vyko ne tik abiturientai, bet ir II gimnazijos klasių mokiniai. Arenos amfiteatre vyko dalyvių prisistatymai, paskaitos ir diskusijos su išskirtinėmis motyvuojančiomis asmenybėmis apie jų patirtį profesijos pasirinkime. Labai tikimės, kad ši paroda padės abiturientams viename svarbiausių gyvenimo žingsnių – teisingos specialybės pasirinkime, o II gimnazijos klasių mokiniams – renkantis mokomuosius dalykus ir teisingai juos pasirinkus tikslingai siekti savo svajonių.

Ačiū kartu vykusioms IV klasių vadovėms Alinai Vaitkevičianei, Ramunei Lalienei ir II klasių vadovėms Indrai Naumovienei, Ritai Raubickienei, Vitai Mėlenienei.