Bebras 2018

• Paskelbta: 2018-02-03
  • Kategorija: Aktualijos

Vasario 3 d. Šiaulių universitete vyko IX–XII klasių mokinių Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapo Šiaulių zonos varžybos. Regioniniame konkurse dalyvavo Šiaulių miesto ir aplinkinių rajonų mokiniai.

Tarptautinis „Bebro“ konkursas Lietuvoje pradėtas rengti nuo 2004 m. Šio konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, patraukti mokinių dėmesį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų priėmimo metodus.

Pirmasis šio konkurso turas vyko lapkričio mėnesį mokyklose, kur mokiniai ir varžėsi dėl kelialapio į zoninį turą. Zoninis konkursas rengiamas pagal gyvenamąsias vietas: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Konkurso metu mokiniai turėjo atlikti plataus profilio loginio mąstymo, algoritmavimo ir informatikos užduotis, kurias pateikė „Bebro“ konkurso organizatoriai. Į II-ąjį šio konkurso etapą buvo pakviesti trys mūsų gimnazijos mokiniai: Erikas Alševskij, Edvinas Juozapaitis ir Paula Prelgauskaitė.

Konkurso dalyvius pasveikino Šiaulių miesto Meras A. Visockas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška, Šiaulių universiteto Rektorius prof. D. Jurgaitis, Šiaulių miesto Tarybos narys Eligijus Stugys, kurie negailėjo mokiniams patarimų, paskatinimų ir linkėjimų.

Renginio metu vyko ir seminarai, kurių metu mokiniams buvo pristatyti įdomūs pranešimai apie robotiką, apie bitcoin ir blockchain technologijas, dirbtinio intelekto taikymą praktikoje, apie algoritminio sudėtingumo problemų sprendimą.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausią rezultatą Šiaulių zonoje tarp vienuoliktokų pasiekė mūsų gimnazijos mokinys Edvinas Juozapaitis. Jis tapo I vietos laimėtoju ir  apdovanotas pagyrimo raštu, padėkos raštu Šiaulių universiteto rektoriaus prof. Donato Jurgaičio, bei saldžia dovana (tortu).

Varžybų nugalėtojams prizus skyrė Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai Šiaulių universitetas, Šiaulių miesto „Išmanioji mokykla“.