Smurto ir patyčių prevencija, intervencija ir OLWEUS

Ramučių gimnazijos bendruomenė 2019-2020 mokslo metais  tęsia dalyvavimą patyčių prevencijos programoje OLWEUS

Bendruomenė  toliau vykdo patyčių prevencijos programą OLWEUS. Nuo 2019 m. rugsėjo 1 dienos  gimnazija  diegia Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemą  – OPKUS. Tai vadybos priemonė, kurios tikslas - išlaikyti Olweus patyčių prevencijos programos  nuostatas ir užtikrinti programoje taikomų priemonių tęstinumą.
Gimnazijoje  taikomos OPKUS priemonės reiškia sistemingą ir ilgalaikį požiūrį į patyčių prevenciją ir atitinka Olweus programos kokybės reikalavimus bei pačios gimnazijos  tikslus ir siekius.

OPKUS diegimas gimnazijoje:

• Padeda išlaikyti gimnazijoje  Olweus programos įgyvendinimo laikotarpiu pasiektus rezultatus.
    • Padeda sistemingai vykdyti patyčių prevenciją.
    • Sudaro prielaidas pasinaudoti gimnazijos  personalo kompetencijomis, įgytomis Olweus programos vykdymo metu.
  • Gimnazijos darbuotojai užtikrina, jog vietos gimnazijoje, kuriose dažniausiai vyksta patyčios, būtų nuolat stebimos.
  • Suteikia galimybę atlikti mokinių apklausą Olweus klausimynu ir tokiu būdu stebėti patyčių lygio ir ypatumų kaitą gimnazijoje.
  • Padeda telkti gimnazijos  bendruomenę imantis veiksmų prieš patyčias,   bendradarbiauti,  kurti saugią aplinką bei leidžia įvertinti tų veiksmų efektyvumą.

Gimnazijos taisyklės prieš patyčias

1. Mes  nesityčiosime iš kitų;
 2. Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi kiti;
 3. Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti;
 4.  Jei sužinosime, kad iš ko nors tyčiojamasi, mes apie tai pranešime suaugusiems mokykloje arba namuose.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Virginija Račkauskienė, Olweus programos kokybes užtikrinimo sistemos (OPKUS) diegimo  koordinatorė

Pertrauka
Iki atostogų liko ...