Naujosios Akmenės Ramučių gimnazistai – 50-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapo Vilniuje prizininkai

• Paskelbta: 2018-04-09
  • Kategorija: Aktualijos

Į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos jaunųjų filologų konkursas. Pirmasis renginys vyko 1965 m. taip pat Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Šiais metais į baigiamąjį renginį pakviesti 102 jaunieji kūrėjai iš 35 šalies miestų ir rajonų.

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos III B klasės mokiniai  Aistė Vasiliūnaitė  ir Rytis Grigas už gerus literatūrinius  vertimus  iš anglų kalbos  50-ajame Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse laimėjo dvi trečiąsias vietas. Abu moksleiviai apdovanoti Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomais ir medaliais.

Jubiliejinis  50-asis Lietuvos mokinių  jaunųjų filologų konkurso šalies etapas vyko Vilniuje šių metų balandžio 5–7 d.  Konkurso iškilmingos atidarymo ir uždarymo šventės  vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, o darbas sekcijose ir darbų gynimas vyko Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje. Aistė ir Rytis buvo pagirti už vertimo sklandumą, kūrybišką lietuviškų atitikmenų paiešką, gerą verčiamų tekstų pasirinkimą (tekstai turi būti originalūs, pakankamai sudėtingi, anksčiau neversti į lietuvių kalbą).  Aistė vertė ištrauką iš amerikiečių rašytojo Viljamo Marčo apsakymo ,,Mylima žmona“, o Rytis išvertė anglų literatūros klasiko Viljamo Somerseto Moemo apsakymą ,,Meihju“  (tai pagrindinio veikėjo vardas). Džiaugiamės, kad mokinių kruopštus darbas ir pasirengimas konkursui buvo pastebėtas ir garbingai įvertintas.

Mokinius konsultavo ir jiems padėjo pasiruošti konkursui  lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Vaičiulienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Judita Bernotaitė.

Ramučių gimnazijos mokiniai jau penktą kartą buvo kviečiami į Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapą, kuriame pristatomi jų literatūriniai vertimai.  Iki šiol juos lydi sėkmė – penkerius metus iš eilės jie tampa prizininkais.