ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo tiriamųjų darbų Idėjų mugė

• Paskelbta: 2018-11-23
  • Kategorija: Aktualijos

Lapkričio 23 d. parodoje „Mokykla 2018“, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyko mokinių tiriamųjų darbų Idėjų mugė. Stendais pristatyta 30 ekspertų komisijos atrinktų projektų.

Šių metų mugėje – netrūko netikėčiausių, originalių, kūrybingų idėjų. Jauniesiems tyrėjams rūpi įvairiausi dalykai – nuo visatos paslapčių ir tolimųjų planetų iki mažulyčių nanodalelių. Mokiniai imasi klimato kaitos tyrimų, bando nustatyti įvairių ligų priežastis, kad būtų galima užkirsti joms kelią, ieško natūralių, žmogui nekenksmingų būdų kovoti su mikroorganizmais, savo tyrimais siekia ilgiau išlaikyti maisto produktų kokybę, gerinti derlių, kuria ekologiškas pakuotes. Vieni karšto vandens gamybai norėtų įdarbinti saulę, kiti – sukurti drabužius su durpėmis, kurie būtų naudingi sveikatos problemų turintiems žmonėms, treti domisi dirbtiniu intelektu. Ir tai tik kelios išradingų vaikų ir jaunimo tiriamųjų darbų idėjos, kurios gali išaugti į ilgalaikius skirtingas problemas sprendžiančius tyrimus ir inovatyvius produktus.

Idėjų mugėje savo mokslines idėjas pristatė mokiniai iš visos Lietuvos.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad vienas iš atrinktųjų darbų yra mūsų gimnazijos IIIB klasės mokinio Tautvydo Ribinsko. Tautvydą lydi, konsultuoja ir jo idėjas įgyvendinti padeda chemijos  mokytoja Vaidilutė Šepkauskienė. Šis renginys ir Tautvydui, ir mokytojai, kaip ir kitiems ten dalyvavusiems, puiki galimybė susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, dalintis patirtimi, diskutuoti, galvoti apie būsimas studijas ir karjerą mokslo ir technologijų srityje. Idėjų mugės renginys padėjo Tautvydui susidėlioti prioritetus ir artimiausius darbus šioje srityje. Mokinys užsibrėžė paruošti darbą ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui, kuris vyks 2019 metų pavasarį.

Šaltinis: http://www.njmk.smm.lt/lt/naujienos/80/

Nuotraukų autorius: