Žmogiškumo pamoka

• Paskelbta: 2018-12-14
  • Kategorija: Aktualijos

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, mes pajuntame norą padaryti kažką gražaus, jautraus, prasmingo. Pasipila įvairiausios gerumo, išsipildymo akcijos. Liūdna - lyg gerumas turėtų laiką, datą ir galiojimo terminą. Gerumas - kasdieninis jausmas, emocija, veiksmas. Gerumas tam, kuris negali išgyventi be žmogaus! Bet vadintis žmogumi, deja, galime ne kiekvienas. Tokios mintys apėmė apsilankius gruodžio 14 d. su IIA klasės mokiniais VšĮ „Šiaulių letenėlė“ Sneigių kaime, netoli Verbūnų. 2017 m. priimti: 228 šunys, 268 katės. Šiais metais šis skaičius taip pat panašus. Paklausus vadovės, ar dažnai žmonės skambina, norėdami pasiūlyti gyvūnams naujus namus, ji atsakė, kad tokie skambučiai būna labai reti... Užtat beveik kiekvieną dieną sulaukiama skambučio (kartais ir ne vieno) apie norą atiduoti šuniuką ar kačiuką... Graudu! Gyvūnas - tarsi daiktas: nepatiko, netiko prie interjero, įvaizdžio, rūpinimasis juo atėmė per daug laiko, užaugo didesnis nei tikėtasi ir pan... Jis tampa nebereikalingu! Gerai, kad dar užtenka žmogiškumo atvežti jį į prieglaudą, o ne palikti mirti miške... Vadovė pasakojo, kad lengviau būna rasti namus tiems šuniukams ir kačiukams, kurių nuotraukos su aprašymais atsiduria socialiniuose tinkluose. Tam reikalingi savanoriai, kurie atvyktų į gyvūnų globos namus, pabendrautų, pabūtų su gyvūnėliu, parašytų apie jį socialiniame tinkle ir taip padėtų rasti jam naujus namus. Vadovė apgailestavo, kad tam paprasčiausiai neužtenka jėgų, nes po įtemptos dienos norisi tik griūti į lovą, nes rytoj laukia vėl tokia pat sunki diena. Vien kibirų tampymas norint pagirdyti, pašerti tiek gyvūnų atima daug laiko ir jėgų, o kur dar medicininė priežiūra! O labiausiai gyvūnai stokoja žmogaus dėmesio, švelnaus paglostymo, priglaudimo. Paglosčius šunelį, jis gailiu inkštimu kviečia grįžti atgal ir dar paliesti, paglostyti! Traumuoti, patyrę smurtą, nemeilę, nepriežiūrą, nereikalingumo jausmą jie vis tiek ilgisi ŽMOGAUS! Jie atleidžia jam ir nori vėl būti mylimi, reikalingi! Reikia pamatyti jų akis: jos kupinos gerumo, švelnumo ir VILTIES! Vilties rasti namus ir kad tas kitas žmogus bus tikru ŽMOGUMI, turinčiu širdį ir suvokimą, kad gyvūnas nėra daiktas. Apsilankyti gyvūnų globos namuose „Šiaulių letenėlė“ siūlytume visiems: prisidėti įvairia pagalba, o gal net atrasti naują šeimos narį ir patirti pamoką – ŽMOGIŠKUMO PAMOKĄ!
Apie VšĮ „Šiaulių letenėlė“