,,Mūsų eksperimentas“ tęsiasi

• Paskelbta: 2019-07-19
  • Kategorija: Aktualijos

Birželio mėn. paskelbti STEAM mokslų konkurso ,,Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai. Pagrindinį prizą pasidalijo 9 mokyklų komandos, tarp jų puikiai įvertintas ir skirta I vieta Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos vienuoliktokui Tautvydui Ribinskui už integruotą tiriamąjį darbą. Be šio laimėjimo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dovanojo kelionę į Vokietijos technikos muziejų Berlyne, vieną didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje, ir į Gamtos istorijos muziejų.

Liepos 15-18 d. šauni ,,Mūsų eksperimento“ mokinių ir mokytojų grupė ekskursiją pradėjo nuo apžvalginės ekskursijos po Berlyną. Žvalgėmės po Aleksandro aikštę, ieškojome ,,kryžiaus“ ant 365 m aukščio Televizijos bokšto, pravardžiuojamo ,,dantų krapštuku“. Pasivaikščiojome Liepų alėja ir grožėjomės Berlyno koncertų rūmais. Akis stebino gausybė ištaigingų, originalių miesto pastatų, kvapą gniaužiančios miesto panoramos, esančios pačiose netikėčiausiose miesto vietose.

Vokietijos technikos muziejus, įsikūręs buvusioje Berlyno krovininių traukinių stotyje, išsiskyrė ypač gausiomis geležinkelio, laivybos, aviacijos ekspozicijomis. Smagu buvo atlikti įvairius šviesos, garso, elektros bandymus. Keletas valandų muziejuje prabėgo labai greitai ir paliko didžiulį įspūdį.  Į šį muziejų būtina sugrįžti.

Didžiausias ir žymiausias Berlyne esančio gamtos istorijos muziejaus eksponatas - žirafatitanas, vaikščiojęs žemės paviršiumi prieš maždaug 150 milijonų metų. Didelį įspūdį paliko archeopteriksas, iki šiol tik vadovėlyje matytas. Muziejuje sukaupta didžiulė kristalų kolekcija verčia grožėtis negyvosios gamtos pasauliu. Visiškai prikaustė dėmesį ,,šlapių“ eksponatų ekspozicija – kolumbariumas – kur saugomos įvairios žuvys ir kiti jūros gyventojai.

Kelionės metu turėjome galimybę aplankyti ir Berlyno zoologijos sodą, ir Podsdamo Cecilenhofo rūmus, kur 1945 m. vyko garsioji Podsdamo konferencija, ir Sansusi rūmų parką, ir Potsdamo universiteto Botanikos sodo oranžeriją.