Netradicinės rusų kalbos pamokos

• Paskelbta: 2019-06-06
  • Kategorija: Aktualijos

Karštą birželio 5-osios rytą 11mokinių iš Ib ir 6 trečiokės mergaitės kartu su rusų kalbos mokytoja N. Loc vykome į netradicinę pamoką Žagarėje. Pirmokų pamokos tema – „Lietuvos dvarai. Žagarės dvaras“. Tai viena didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje. 1858 m. dvaras tapo kunigaikščio Dimitrijaus Naryškino nuosavybe. Šis dvarą perstatė, išplėtė ir pavertė prašmatnia angliško stiliaus rezidencija.Pirmokai turėjo atsakyti į šiuos klausimus: kas yra dvaras, kuo dvaras skiriasi nuo paprastos sodybos. Apžiūrėjome dvaro pastatus – arklides, arklininko namą, tarnų namą ir, žinoma, rūmus. Domino viskas: žvėrių ir paukščių iškamšos, baldai, paveikslai, interaktyvūs stendai. Apžiūrėjome ir dvaro parką, kuriame apie 200 įvairių rūšių augmenijos. Čia prasidėjo pamoka trečiokams „Žmogaus veikla gerinant ekologinę aplinkos būklę“. Mes ieškojome atsakymų į klausimus: kuo miškas skiriasi nuo parko, per kiek metų užauga parkas, ką gali padaryti kiekvienas iš mūsų be didelių pastangų, kad pagerėtų ekologinė aplinkos situacija. Prie tvenkinių stebėjome aplinką, stebėjomės tvarkoma infrastruktūra, daug fotografavome. Tądien buvo minima pasaulinė aplinkosaugos diena. Džiaugiamės, kad vykome į Žagarę kartu su pirmokais, nes mokėmės vieni iš kitų. Supratome, kad tokios pamokos daug vertesnės ir įdomesnės už pamokas klasėje.

Samanta Miltinytė, III b klasės mokinė

Nuotraukų autorius: