Verslas tikrai „veža“!

• Paskelbta: 2019-11-18
  • Kategorija: Aktualijos

Tuo netruko įsitikinti Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos neformalaus ugdymo būrelio „Jaunieji verslininkai“ nariai. Rugsėjo mėnesį nedrąsiai pradėję sukti galvas apie galimybes išvystyti verslą mokiniai visa galva pasinėrė į kūrybines paieškas, kurios netrukus davė puikių rezultatų.

Spalio pradžioje Junior Achievement pagalba įkūrę Jaunimo Bendrovę RODOM būrelio nariai suskubo ruošti savo produktą pardavimui. Gerą pradžios startą mokiniams davė 2019 metų spalio 18 dieną Junior Achievement organizuota 12 valandų stovykla Šiaulių verslo inkubatoriuje, kur, padedami Šiaulių verslininkų-mentorių, mokiniai kūrė teminį produktą, dalyvavo geriausios idėjos konkurse. Mokiniai mokėsi mąstyti žingsnį į priekį, numatyti problemas ir jų galimus sprendimus. Grįžo energingi, pilni emocijų ir ateities vizijų.

Ką gi parduoda mokiniai? Ogi savo kūrybiškumą, kuris priklauso nuo užsakovo noro: logotipo kūrimu, savitu pasirinktos prekės įpakavimu, subtilių prekių paieška bei pasiūla ir pan. Smagu matyti mokinių užsidegimą tiek dirbant, tiek vertinant rezultatą.

Kiekvienas mokinys turi savo pareigas – nuo JB (jaunimo bendrovės) Prezidento iki finansininko, kūrybinių darbuotojų.

Komandą lydi mažos sėkmės, kurios motyvuoja darbui ir kokybiškai kūrybai.

JB RODOM 2019 metų lapkričio 7 dieną dalyvavo Akmenės rajono jaunimo centre IVIDU, kur vyko jaunimo skatinimo konkursas pristatant verslo idėjas „Įkurk verslą Akmenės rajone“. Mokinai pristatė savo verslo idėją kartu su kitais 8 konkursantais. Labai smagi žinia pasiekė kitą dieną, kai mūsų jaunųjų verslininkų komanda tapo viena iš prizininkių, užėmusi 3-iąją vietą.

Be minėto konkurso Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos jaunieji verslininkai, kartu su tarptautinio Erasmus+ bendrojo lavinimo strateginių partnerysčių projekto „Jaunieji Europos mokyklų verslininkai“ atstovėmis Emilija Gudaite ir Gabija Vėlavičiūte, pristatė savo veiklą Akmenės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos posėdyje, kurio tikslas buvo dalintis gerąja patirtimi, susipažinti su galimybėmis ir verslumo skatinimu jaunimo tarpe.

Linksmoji dalis jaunųjų verslininkų laukė 2019 metų lapkričio 15 dieną iškilmingos Akmenės rajono verslininkų apdovanojimo šventės metu. Prieš renginį mokiniai galėjo pristatyti savo produkciją svečiams ir dalį jų parduoti. Po mugės mokiniai lipo ant scenos dar kartą pristatyti savo verslo idėją šventės svečiams ir atsiimti prizą. Nors laimėta suma ir nedidelė, tačiau mokiniams ji labai reikšminga, nes tai dar viena maža sėkmė, vedanti pirmyn ir motyvuojanti.

Taigi, verslas veža? Jei manote taip pat – junkitės prie mūsų – jūsų idėjos gali tapti labai vertingos