DofE programos apdovanojimai

• Paskelbta: 2020-10-01
  • Kategorija: Aktualijos

The Duke of Edinburgh’s International Award (arba DofE apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti jaunimui praktinių įgūdžių. Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia asmeninio tobulėjimo tikslus. Kadangi kiekvienas žmogus yra unikalus, jaunuolių tikslai taip pat yra individualūs. Siekdami savo tikslų, jaunuoliai dalyvauja reguliariuose susitikimuose su programos vadovais, kurie padeda įveikti kylančius iššūkius, padeda atrasti vidinę motyvaciją tobulėjimui. Vadovai taip pat padeda pastebėti vykstantį pokytį, atpažinti situacijas, kuriose jaunas žmogus ugdosi efektyviausiai. DofE apdovanojimų dalyviai nekonkuruoja tarpusavyje, jie tobulina savo paties asmenybę. Pagrindiniai programos principai : individualumas, prieinamumas, laisvas pasirinkimas, tobulėjimas, subalansuotumas, progresyvumas, įkvėpimas, ištvermingumas, mėgavimasis. Net jei ir programos dalyviai vykdo tą pačią veiklą, jų tikslai ir jų siekimo greitis gali visiškai skirtis dėl turimų gebėjimų, aplinkos poveikio, ankstesnės patirties. Kadangi programos tikslas yra tapti geresniu žmogumi, o ne aplenkti kitą, praktiškai visi dalyviai, parodę atkaklumą ir užsispyrimą, pasiekia savo tikslų. Geresnis savęs pažinimas ir asmeninių iššūkių įveikimas tampa didžiausiu apdovanojimu jaunam žmogui. Ramučių gimnazijoje šioje programoje dalyvavo 9 mokiniai : sidabro ženklelio nugalėtojai Evelina Raubickaitė, Lina Čepaitė, Emilija Tomkevičiūtė, Laurynas Maceikis, Justas Petruninas, o pirmus metus programoje dalyvaujančios Agnė Kulčickytė, Orinta Rakštytė, Augustė Sendrevičiūtė ir Austėja Donėlaitė tapo bronzos ženklelio nugalėtojomis. Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų grupės nariais. Jie įveikė iššūkius ir buvo įvertinti.