Paskaita „Pozityvus emocinis klimatas gimnazijos bendruomenėje"

Vykdant Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios  programos finansuojamą projektą „Gyvenimas gražus – nepražudyk jo“ 2020 m. spalio 21 d. Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje paskaitas skaitė psichologas Vaidas Arvasevičius. Visų klasių gimnazistai ir pedagogai išklausė paskaitas tema „Pozityvus emocinis klimatas gimnazijos bendruomenėje".

„Gyvenimologija – sąvoka, kuri geriausiai atspindi tai, kuo aš gyvenime užsiimu. Tai visų laimingo gyvenimo sudedamųjų dalių pažinimas, analizė ir tobulinimas. Save pristatau pirmiausia kaip trijų vaikų tėtį, šeimoje ir konsultacinėje praktikoje taikantį Vedinę išmintį bei šiuolaikinės psichologijos žinias. Esu sertifikuotas kūno psichoterapeutas. Taip pat esu treneris Jeet Kune Do  Kovos menų studijos mokiniams, vieno Vilniaus vaikų darželio vaikams ir konsultantas darželio auklėtojoms. Jeet Kune Do kovos filosofijos ir principų mokiausi Amerikoje pas Bruce Lee mokinius“, - taip save pristatė lektorius. Psichologas įtaigiai pasakojo, kaip kurti tarpusavio supratimu paremtus santykius, bendradarbiavimui palankią emocinę atmosferą, atskleidė, kad dažniausiai esame patys kalti dėl nesusikalbėjimo, įvairių nesusipratimų ar konfliktų.

Mokiniai ir mokytojai susižavėję klausėsi žymaus psichologo dėstomų minčių, klausė, kaip nepasiduoti panikai ir išsaugoti pozityvumą šiuo laikotarpiu. Lektorius negailėjo nei patarimų, nei pagiriamųjų žodžių gimnazijos mokiniams.

Džiugu, jog gimnazijoje apsilanko svečių, kurie atneša vis kitokių patirčių, dovanoja naujų žinių, padeda spręsti jaunam žmogui kylančių problemų, pateikia reikalingų bendravimo, pozityvaus mąstymo pavyzdžių. Tokios psichologinės paskaitos jaunam žmogui labai naudingos.

Ingrida Znutienė

Nuotraukų autorius: