Smagi išvyka į Šiaulius

• Paskelbta: 2017-11-24

Gražų, šiltą lapkričio 24 d. penktadienio rytą mokinių iniciatyvinė grupė MES  kartu su vadove V. Račkauskiene ir Ic, Id, IIb, IVa  klasių  mokiniais išvyko į Šiaulius,  į edukacinę – pažintinę ekskursiją. MES   vykdo Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo projektą „Kartu mes - jėga“.  Tikslas- paskatinti mokinius už aktyvią prevencinę veiklą.

Nuvykome į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato muziejų. Muziejus įkurtas 1996 metais. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato muziejuje eksponuojamos pareigūnų uniformos, suvenyrai iš kitų valstybių, konfiskuoti nusikaltimų įrankiai: ginklai, lazdos, peiliai, narkotinių medžiagų gamybai naudota sena įranga, raktai, įsilaužimo įrankiai.  Su eksponatais,  Lietuvos ir Šiaulių policijos atsiradimo istorija, policijos tradicijomis, policininkų sporto ir meno veikla supažindino muziejaus vadovas Aleksandras Apočkinas.  Dalis  stendų skirti policijos prevencinei veiklai. Pareigūnas  papasakojo apie narkotikų neigiamą žalą jaunam žmogui. Laikas muziejuje prabėgo greitai, mokiniai  netikėjo, kad bus taip įdomu. Jie  nuoširdžiai padėkojo muziejaus vadovui už įdomią ekskursiją.

Po to skubėjome į Chaimo Frenkelio vilą, kuri yra viena iš populiariausių kultūrinio turizmo vietų Šiaurės Lietuvoje ir vienas iš brangiausių Šiaulių karūnos deimantų. Vila – moderno architektūros statinys, žavintis interjere išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, tapybos fragmentais. Apsilankymą ekspozicijoje paįvairinome ekskursija su gidu. Dviejų aukštų viloje įrengta stilizuota, turtingą dvaro gyvenimą, dvarininkų buitį, kultūrinius ir meninius poreikius atspindinti muziejinė ekspozicija „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid. – XX a. vid.“. Priešais Chaimo Frenkelio vilą 2014 m. pastatyta vieno žinomiausių Šiaulių pramonininkų Chaimo Frenkelio skulptūra,  prie kurios stabtelėjome ir nusifotografavome. Nuostabiai praleidome laiką.