Mokslo festivalis ,,Erdvėlaivis Žemė 2021“

• Paskelbta: 2021-09-24

Kaip kokybiškai ištirti organinį junginį ar išskirti DNR, kokie mikrogrybai slypi pelėsiniame sūryje, ar klimato kaita gali nulemti mano ateitį? Į šiuos ir kitus klausimus buvo atsakyta mokslo festivalio ,,Erdvėlaivis Žemė" renginiuose KTU ir LSMU 2021 m. rugsėjo 17 d.

Laboratoriniai darbai, paskaitos viena po kitos buvo vis įdomesnės, o prietaisas galintis sukurti ultra vakuumo erdvę, kurioje atliekami eksperimentai su anglimi ypač sudomino,- emocijas išreiškė IIC klasės mokinys Justinas Vėlavičius.

Man labai patiko ši kelionė, tikrai buvo verta, stengiausi kuo daugiau gauti informacijos, nes planuoju ateitį sieti su gamtos mokslais. Paskaitose sužinojau apie vaistų kūrimo etapus, nanotechnologijas. Pirmą kartą buvau didžiulėje auditorijoje ir tikriausiai ateityje jose sėdėsiu,- taip kelionės įspūdžius apibūdino Mindaugas Myungil Lee (IIC klasė).

Šie du universitetai padarė didelį įspūdį man. Pradedant cheminiais eksperimentais, tęsiant paskaita apie klimato kaitą ir jos poveikį mūsų ateičiai (beje, ar žinojote, jog Baltijos jūroje yra silkinių ryklių?), baigiant DNR išskyrimu iš banano ir begale kitų klausimų. Tai buvo labai motyvuojanti aplinka ir žmonės, atrodo, kad noras tobulėti sustiprėjo, rodėsi, jog galėjome nuversti kalnus su tiek daug naujų žinių ir žmonių. AČIŪ chemijos mokytojai už tai, jog suorganizavo nepamirštamą kelionę į Kauną ir padėjo mums plėsti savo žinias bei akiratį,- tai Paulinos Lapšytės (IIIB klasė) nuomonė.