Savęs pažinimas ir motyvavimas sėkmei

• Paskelbta: 2021-09-21

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos I klasių mokiniai dalyvavo vykdomo projekto „Gyvenimas gražus – nepražudyk jo“ veikloje.  Rugsėjo 20 d. jaunieji gimnazistai klausėsi lektorės M. Motiejūnės (VšĮ Psichologinės sveikatos centro psichologės) paskaitos „Savęs pažinimas ir motyvavimas sėkmei“. Psichologės pokalbis su vaikais vyko apie tai, kaip visiems svarbu puikiai jaustis ir pasiekti aukštų rezultatų bet kurioje veikloje. Deja, ne visada tai pavyksta. Greitas gyvenimo tempas, stresas, aukšti reikalavimai tampa nemenku iššūkiu ne tik suaugusiam, bet ir paaugliui, kuris, užuot besistengęs, neretai ima ir nuleidžia rankas, nusivilia savimi. Ką daryti? Kaip sau padėti?

Psichologai kalba apie tai, kad aukšta motyvacija yra susijusi su gera psichologine savijauta, o tam, kad jaustumėmės puikiai, labai svarbu išmokti „skaityti“ ir savo kūną, ir mintis. VšĮ Psichologinės sveikatos centro psichologė M. Motiejūnė papasakojo apie dažniausiai žmones varginančias emocijas ir kaip jos veikia mūsų kūną, mintis ir elgesį. Mokė, kaip pastebėti ir atsikratyti stresą keliančių minčių, kaip atpažinti kylančias emocijas ir kaip priversti save atsipalaiduoti.

Suprantame, kad I klasių gimnazistams pasikeitusi mokykla, aplinka, kiti draugai, nauji mokytojai kelia nerimą. Siekiame, kiek įmanoma, jiems padėti adaptuotis ir jaustis drąsiai ir gerai.

Socialinė pedagogė Loreta Dauparienė