Teatro diena Ramučių gimnazijoje

• Paskelbta: 2021-03-09

Kūryba – kelias į laisvę. Kūryba neatsiejama nuo laisvės ir tautos siekio būti nepriklausomai.

Pasitinkant Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 9 dieną Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje vyko Teatro diena. Kūryba ir laisvė būtinos mūsų tautos visaverčiam buvimui pasaulyje. Neįkainojamos, būtinos, kad galėtume jaustis stiprūs ir orūs.

I klasių mokiniai nuotoliniu būdu stebėjo spektaklį „Įsilaužėlis“. Režisierės Agnės Sunklodaitės pastatytame pagal populiarųjį Matso Wahlio romaną spektaklyje iki skausmo paliečiamos jaunimui aktualios temos: tiesa, meilė, draugystė, gyvenimo prasmė. Šios temos perteiktos jauno žmogaus akimis drąsiame ir provokuojančiame spektaklyje apie didmiesčio jaunimo būtį, priverčia paauglius ir suaugusius kiek kitaip pažvelgti į mus visus supančiojusią kasdienybę. Visuomenės atstumtų paauglių dienoraščių tekstų ištraukos skamba hip-hopo muzikos fone, kuris tampa puikiu būdu pasireikšti jaunam, maištaujančiam, vartotojiška visuomene nusivylusiam žmogui. Peržiūrėję spektaklį mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su režisiere, aktoriais, užduoti jiems rūpimus klausimus, sužinoti apie aktoriaus profesiją.

II klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje literatūros – teatro pamokoje „Antikinės dramos ir teatro analizė: Sofoklio tragedija „Antigonė“. Pamokos autorė ir vedančioji – Solo teatro aktorė ir režisierė Birutė Mar glaustai apžvelgė antikinę literatūrą ir teatrą, pasitelkdama savo teatrinių kelionių patirtį, supažindino su Sofoklio drama „Antigonė“ – jos personažais, antikinės dramos struktūra, ypatinga antikinės dramos choro reikšme. Aktorė ir režisierė taip pat pristatė savo sukurto spektaklio „Antigonė“ fragmentus, kuriame ji atlieka šešių Sofoklio dramos „Antigonė“ personažų vaidmenis. Pamokos pabaigoje atsakė į mokinių klausimus, diskutavo apie antikinės literatūros aktualumą šių dienų pasaulyje.

III, IV klasių mokiniai dalyvavo literatūros – teatro pamokoje „Salomėjos Nėries kūrybos refleksijos – spektaklis „Poetė“. Vienos žymiausių XX amžiaus lietuvių poetės S. Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias atspindi skaudžiausius Lietuvos istorijos puslapius – jos netiesioginis prisidėjimas prie Lietuvos okupacijos ir ideologinės poezijos kūrimas karo metais – verčia nūdienos žmones dvejopai žvelgti į šią neabejotino talento asmenybę. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė ir režisierė Birutė Mar pristatė ir parodė monospektaklį „Poetė“, sukurtą S. Nėries dienoraščių ir kūrybos motyvais. Spektaklio „Poetė“ forma – savitas Poetės teismas, kuriame garso įrašuose skamba jos kaltintojų ir gynėjų balsai, o aktorės perteikiami Salomėjos „atsakymai“ – tai fragmentai iš jos dienoraščio, eilėmis išsakyti išgyvenimai. 2020 m. kovo 9 d. aktorė ir režisierė, Solo teatro įkūrėja Birutė Mar buvo apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Kitokiu, neįprastu būdu mes galėjome prisiliesti prie teatro, kuriame galėjome įžvelgti save ir dalelę savo gyvenimo. Teatro scenoje išreiškiama meilė, draugystė, pyktis, neapykanta, subtilumas yra lygiai toks pat, kaip ir mūsų gyvenime. Įsigilinę į teatro prasmę suprantame, kokie nes visi esame panašūs ir kiek turime bendro.