Laisvės gynėjams atminti

• Paskelbta: 2021-01-13

Sausio 13 d., trečiadienį, 8 val. 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. Prie šios iniciatyvos kaip ir kasmet jungiasi Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija.

2021 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau keturioliktą kartą.

Didysis lietuvių humanistas, rašytojas Vydūnas rašė, kad laisvė yra toks dalykas, kurį tikrai supranta tik vienas kitas žmogus. Gerai suprantame tiktai tai, ką patiriame, išgyvename, kas tarsi sutampa su mūsų vidaus gyvybe, su mūsų esme. Prieš 30 metų mūsų tauta ištvėrė tikrą išbandymą. Mūsų jaunajai kartai tai gali pasirodyti taip tolima, nepatirta, neišjausta... Tačiau tik ne mūsų mokiniams „žiburiukams“, kurie nebuvo abejingi, kuriems rūpėjo, ką prieš 30 metų ištvėrė mūsų tauta. Įdėdami dalelę savo širdies kuriant videofilmą mokiniai priminė mums 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Aplinkos darbuotojai rūpinosi, kad kiekviename gimnazijos lange plazdentų žvakučių liepsnelės.

Mes tik galime įsivaizduoti, kas turėjo dėtis galvose tų, kurie stovėjo ten, kur tankai teršė mūsų žemę. Bet tvirtai žinome, kad niekada nepajėgsime  atsidėkoti už tai, jog šiandien visam pasauliui galime drąsiai ir garsiai šaukti: mūsų Lietuva laisva! Žinome, jog ne vienam ši diena be galo jautri. Ir tikrai ne vienam nubėgs ašara ar dvi. O gal net visas upelis. Ir kvaila būtų liepti neliūdėti. Mes niekada nepamiršime tų, kurių šiandien nėra čia su mumis, bet kurių dėka šiandien čia esame mes. Bet šalia liūdesio norime, jog visi priimtumėm ir džiaugsmą. Džiaukimės pergale! Džiaukimės laisve!

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Indra Tijūnaitienė