Edukacinės „Kai susitinka istorijos“ projekto kelionės po Lietuvos mokyklas

• Paskelbta: 2022-03-30

Kovo 23 d. edukacinis projektas "Kai susitinka istorijos" aplankė mūsų gimnaziją. Projekto „Kai susitinka istorijos” partneriai „Diversity Development Group” kovo – gegužės mėn. vykdo edukacines keliones po Lietuvos mokyklas, kurių metu siekiama mokinius supažindinti su šiuolaikiniais migracijos procesais. Vykdomų pamokų metu interaktyvių ir dialogą skatinančių veiklų pagalba žiūrima ir į globalaus pasaulio iššūkius, siekiant suteikti kompetencijų giliau ir išsamiau pažvelgti į tikrovę, kurioje mokiniai gyvena, ugdyti kompetenciją kritiškai įvertinti ir susieti pasaulinius iššūkius. Jogaila Vaitekaitis, Diversity Development Group tyrėjas, Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų instituto edukologijos doktorantas, darnaus vystymosi švietimo lektorius, turintis 14 metų pedagoginio darbo patirtį vedė I, II klasių mokiniams edukacines pamokas. Tai labai svarbios pamokos, nes jos skatina visuomenės toleranciją trečiųjų šalių piliečių atžvilgiu. Siekiant didesnio tolerancijos skatinimo trečiųjų šalių piliečių atžvilgiu poveikio mokinių tarpe, gimnazijoje buvo eksponuojamos trečiųjų šalių piliečių fotografijos – portretai, kuriuos galėjo išvysti visa mokyklos bendruomenė. Šiuos portretus fotografavo tarptautinėje rinkoje pripažinti fotožurnalistai, dar Lietuvoje žinomi kaip NARA įkūrėjai – Artūras Morozovas ir Berta Tilmantaitė, pelnę apdovanojimų už savo meninius darbus tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose.

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Indra Tijūnaitienė