Edukacinio filmo „Gauja“ peržiūra

• Paskelbta: 2022-03-28

Kovo 21 d. I,II klasių mokiniai dalyvavo kultūros paso paslaugos tiekėjo Viešosios įstaigos ,,Skalvijos" kino centro edukacijoje ,,Mokausi iš kino" - nuotolinėje filmo peržiūroje. Paslaugos tikslas - padėti moksleiviams atrasti ir suprasti kino meną, ugdyti jaunimo kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir bendrąsias kompetencijas.

„Vaikų linija“ tęsia tradiciją, skelbdama kovą Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ, todėl pasirinkome čekų režisieriaus Tomášo Polenský filmą „Gauja“. Patyčios – labai jautri, skaudi ir aktuali tema. Filmo pagrindinis veikėjas – talentingas ledo ritulio vartininkas šešiolikmetis Deividas. Nepaisant cukrinio diabeto, vaikinui pavyksta patekti į ledo ritulio komandą „Vilkai“. Deja, jos nariai nelinkę priimti naujoko ir pradeda iš jo tyčiotis. Nutrūksta ir Deivido draugystė su mergina. Pagelbėti vaikinui mėgina turtuolis tėvas ir jautri mama, tačiau, panašu, kad jų pastangos sukelia vaikinui dar daugiau iššūkių.

Patyčios visuomet skaudina, todėl labai svarbu kalbėti apie tai, kas vyksta, ir nekentėti tylomis. Tyrimais įrodyta, kad, norint sėkmingai keisti patyčių elgseną, būtina ugdytis socialinius emocinius gebėjimus, susijusius su savimone, socialinį sąmoningumą, savitvardą, mokytis palaikyti gerus tarpusavio santykius, atsakingai priimti sprendimus ir kt. Bendraudami galime rinktis: stengtis suprasti kitą žmogų ir jam padėti suprasti mus arba, atvirkščiai, daryti viską, kad pašnekovas liktų ne tik neišgirstas, bet ir įskaudintas.

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Indra Tijūnaitienė