Minėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 32-ąją sukaktį

• Paskelbta: 2022-03-21

Kovo 10 dieną Ramučių gimnazijos mokiniai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo  trisdešimt antrąsias metines. Per antrą pamoką pirmų ir antrų klasių mokiniai rinkosi į aktų salę. Čia vyko netradicinė istorijos pamoka-protų mūšis, skirtas Nepriklausomybės dienai. Komandoms buvo pateiktos įvairios užduotys iš Lietuvos istorijos. Pirmame ture reikėjo surasti teisingus atsakymus apie 1990 kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto paskelbimo aplinkybes. Antrame ture buvo pateiktos užduotys apie Lietuvos gamtą, tradicijas, sportą, šventes.  Trečias turas buvo sudarytas iš Lietuvos istorijos žinovo klausimų, o ketvirtas- reikalavo iš pateiktų užuominų nustatyti  istorines datas. Po trijų pagrindinių turų daugiausiai taškų surinko ir protų mūšį laimėjo IIa klasės komanda.  Dalyviams pageidaujant  buvo organizuotas protų mūšio pratęsimas, kurį sėkmingiausiai įveikė IIb komanda.  Gal ir ne visi klausimai buvo atsakyti, bet nuotaika buvo gera, nes buvo proga pasitikrinti savo žinias ir išgirsti daug įdomių faktų. Nei viena komanda neliko be apdovanojimų. Kadangi neseniai buvo įvykusi Kaziuko mugė, komandos buvo apdovanotos riestainiais ir kitais saldžiais prizais.

Tą pačią dieną 12 valandą visi gimnazijos mokiniai susirinko į aktų salę. Istorijos mokytoja Alina Vaitkevičienė visiems priminė, kad visa mūsų valstybės istorija yra amžinos kovos dėl gimtosios kalbos, tikėjimo, dėl išlikimo istorija, kad ukrainiečių tautos pavyzdys mus įkvėpia ir įpareigoja prisiminti primirštas istorijos pamokas, kad tik vieningi mes būsime stiprūs, tik vieningi mes išsaugosime didžiausią vertybę- laisvę. Visi draugiškai sugiedojome „Tautišką giesmę“ ir žiūrėdami IIa klasės mokinio Dominyko Brazio sukurtą filmuką, žavėjomės mūsų krašto vaizdais.

A.Vaitkevičienė