Laisvės gynėjams atminti – visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ 2022

• Paskelbta: 2022-01-17

Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė sostinėje, kurioje prie laužų daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Kasmet Sausio 13-oji mums primena taip sunkiai iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Sausio 13 d., ketvirtadienį, 8 val. 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. Prie šios iniciatyvos kaip ir kasmet jungiasi Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Istorijos mokytoja Jadvyga Ruginienė rūpinosi, kad kiekviename gimnazijos lange plazdentų žvakučių liepsnelės. Technologijų mokytoja Tamara Chlystova su mokiniais puošė gimnaziją nuostabiais paukšteliais ir trispalvėmis širdelėmis. Papuoštas pirmo aukšto fojė priminė dangaus skliautą nusėtą įvairaus dydžio neužmirštuolėmis.

Su mokiniais karpėme Sausio 13-osios simbolį popierines neužmirštuoles, kurias mokiniai ketvirtadienio rytą prisisegė prie širdies.

Taip gera matyti ryte languose plazdančias žvakučių liepsneles! Šilta, jauku ir gera! Gera matyti mokinių akis – jos kažkokios kitokios nei įprastai – tokios su kibirkštėlėmis! Pagarbiai prie krūtinės prisegta neužmirštuolė, filmuoti, fotografuoti papuoštos gimnazijos vaizdai jų socialinių tinklų paskyrose. Jaunoji karta nėra abejinga 1991 metų Sausio 13-osios įvykiams!

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Indra Tijūnaitienė