„Kalėdos grįžta - expo 2021“

• Paskelbta: 2021-12-15

Gruodžio 11 d LITEXPO parodų ir kongresų rūmuose vyko „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinė mugė: „Kalėdos grįžta - expo 2021“.

Šioje jaunųjų verslo bendrovių eXpo dalyvavo net 130 jaunųjų bendrovių, tarp kurių buvome ir mes, jaunųjų verslininkų komanda „Feniksas“ iš Ramučių gimnazijos. Jaunosios bendrovės — tai dar mokyklos suole įsteigti verslai, kuriuos kuria mokiniai.

Tai buvo idėjų šventė, mokiniai turi labai daug poyencialo ir jei jie pasiryžta, tai gali nuveikti labai daug kalbėjo Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė, organizatorė šventės atidaryme. Šiemet mokyklose veikia rekordinis jaunųjų verslų skaičius — dabar jis siekia daugiau nei 800 bendrovių. Anot A.Rusteikienės, įkurdami savo bendroves, antreprenerystės šiemet mokosi daugiau nei 3000 vaikų. „accelerator_x“ programos metu jie praeina visą verslo kūrimo kelią – patys renkasi pradinį kapitalą platindami akcijas, kuria produktus, pardavimo ir rinkodaros strategijas, dirba komandoje, o baigę mokymosi metus — bendrovę uždarys. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

Mūsų komandą sudarė keturi pirmokai: Tadas Kaikaris, Dileta Damskytė, Vakarė Žukauskaitė ir Akvilė Žąsinaitė. Mokiniams teko įveikti visas baimes, apginti savo verslo idėją, papasakoti apie gamybos procesą, apie verslo plėtrą, finansus, rinkodarą ir t.t. Komisija ne tik klausinėjo, bet davė patarimų, skatino nebijoti ieškoti inovatyvesnių verslo sprendimų, eksperimentuoti ir tuo pačiu mokytis iš klaidų. Patirtis įgyta dalyvaujant šitoje mugėje yra neįkainuojama, įgijom žinių, sugebėjom pristatyti ir apginti savo versliuką, daug pamatėm, o svarbiausia puikios emocijos, pažintys su kitais jaunaisiais verslininkais ir supratimas, kad mes galime ir geriau .

Regina Altukavičienė